Udělejte si doma kávu jako z nejlepší kavárny

24. 11. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Cappuccino s našlehanou pěnou, špičkové italské espresso nebo lahodné latte. Na svou oblíbenou kávu už nemusíte chodit jenom do kavárny, teď si ji během chvilky připravíte i doma.

Kávu milujeme, proto jí podle statistik Mezinárodní organizace pro kávu vypije každý obyvatel České republiky průměrně 5,5 kilogramu za rok. To je přibližně 800 šálků, tedy více jak dva denně. Jenže přípravou nechceme ztrácet čas, a tak se často odbydeme klasickým „turkem“ nebo instantní kávou.

Kávovary Saeco Incanto zdroj Philips

Kávovary Saeco Incanto zdroj Philips

I doma si ale můžeme připravit špičkovou kávu, srovnatelnou s nápojem, který si objednáváme v nejlepších kavárnách. S mechanickým přístrojem to však vyžaduje určitou zručnost a také úklid přístroje po každém připraveném šálku. Ale co kdyby příprava výborné kávy či kávového nápoje byla rychlá a bez nepořádku? S plně automatickým kávovarem to možné je.

Mezi nejpopulárnější modely plně automatických espresovačů na trhu patří řada Saeco Incanto. Důvodem je velmi snadná obsluha, rychlá příprava kávy a téměř bezúdržbový provoz. Kávovary Incanto mají plně automatický režim včetně přípravy kávových specialit s mlékem, povedený design a 100% keramický mlýnek. Keramický materiál je na mletí ideální, protože umožňuje stálý průtok vody a extrahování nejčistší esence kávových zrn. Navíc keramika zabraňuje přehřátí kávy a její připálené chuti.

Kávovary Saeco Incanto zdroj Philips

Kávovary Saeco Incanto zdroj Philips

Příprava kávy v automatickém espresovači je opravdu snadná. Naplníte nádobu na vodu, do zásobníku kávy nasypete zrnkovou kávu a doplníte mléko do karafy. Pak už stačí jen přístroj zapnout, vložit šálek a stisknout tlačítko s požadovaným nápojem. Současně můžete připravovat až dva nápoje, záleží na zvolené variantě. O nic dalšího se starat nemusíte, perfektní káva bude hotová do minuty.

Výběr zrnkové kávy je na trhu velmi pestrý, od běžných káv po speciály z malých pražíren. Každé zrno obsahuje přibližně 800 různých prchavých aromat a chutí: koření, bylinky, ořechy, zeleninu, květiny nebo ovoce. Nicméně po 15 minutách od namletí vyprchá až 60 % všech vůní, proto se doporučuje kávu připravovat vždy jen z čerstvě namletých zrn. Co se týká volby mléka, chuťově je v kávě nejlepší plnotučné. Ale když budete dbát o svoji linii, výborných výsledků dosáhnete i s mlékem nízkotučným, či se sójovým. Automaty Saeco Incanto totiž napěňují mléko speciální technologií a to dvakrát, takže v pěně nebudou bublinky a bude dokonale krémová.

Kávovary Saeco Incanto zdroj Philips

Kávovary Saeco Incanto zdroj Philips

Kávovary Saeco Incanto umí připravit šest nápojů a můžete si u nich nastavit také plno parametrů sami. Navolit si můžete jemnost mletí, intenzitu nápoje, objem kávy i mléka. Vše je přehledné díky velkému displeji. Když si najdete vaši vlastní oblíbenou kombinaci, jedním stiskem tlačítka ji uložíte do paměti přístroje. Použít můžete i mletou kávu, což je důležité, pokud chcete kávu bez kofeinu.

Espresovače Saeco Incanto se snadno udržují. Automaticky se vyčistí po každém šálku kávy, a to včetně karafy na mléko. Kávovary umožnují použití patentované inovace – filtru AquaClean. Ten se stará o čistotu vody a pomáhá odstraňovat vodní kámen.

Více informací o automatických espresovačích Saeco Incanto najdete na www.philips.cz/saeco.

ZDROJ: PR článek společnosti Philips

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: automatické espresovače domácí kávovary kávovary kávovary Saeco
Sdílejte článek

Diskuze