Vyberte ten správný vysavač. 5 věcí, na které při výběru nesmíte zapomenout

30. 11. 2018 Sdílet

Vysavač vám může posloužit mnoho let, pokud jej ovšem vyberete dobře. Není to zrovna věc, kterou by si člověk udělal v rámci nákupů radost, takže je dost pravděpodobné, že máte doma vysavač ještě po rodičích nebo prarodičích. Technologie se ale posunuly i v této oblasti a uklízení nyní značně usnadňují. Projděte si, jak vybrat ten správný vysavač.

Vysavačů je na současném trhu několik typů:

• Sáčkové vysavače

• Bezsáčkové vysavače

• Tyčové vysavače

• Ruční vysavače

• Robotické vysavače

• Průmyslové vysavače

• Parní vysavače

V našem článku se zaměříme na klasické sáčkové vysavače do domácnosti, které jsou zatím nezastupitelné. Všechny ostatní zařízení jsou praktické, ale ve většině případů specifičtěji zaměřené a určené buď pro jiné účely nebo pouze jako doplněk ke klasickému vysavači. Které parametry jsou při jeho výběru zásadní?

Kapacita sběrného koše

Jedna z prvních věcí, která by vás měla při výběru vysavače zajímat, je objem sběrného koše. Nechcete-li zbytečně často vyhazovat plné sáčky a utrácet peníze za nová balení, dívejte se po zařízeních s co největší kapacitou. Zároveň si ale pohlídejte, aby objem koše nebyl na úkor velikosti a váhy vysavače. Pro malé domácnosti stačí sáček o objemu nejméně 3,5 litrů, pro větší domácnosti doporučujeme od 5 litrů výše.

Velikost a váha vysavače

Obzvlášť pokud bydlíte v bytě nebo domě se schodištěm, oceníte kompaktní vysavač. Jeho hmotnost by neměla přesáhnout 8,5 kilogramů, v případě větší kapacity či vyššího výkonu se vám ale bude stále pohodlně vysávat i s vysavačem do 10 kilogramů.

Hlučnost

To, co mnohé od vysávání odrazuje, je právě hlučnost přístroje. Ta už je přitom poměrně minulostí. Na trhu najdete v současnosti mnoho výrobků s přízviskem Silent či Ultra Silent, což značí výrazné snížení hluku, který vysavač vydává. To ocení nejen vaši domácí mazlíčci, ale také sousedé.

V kategorii tichých vysavačů jednoznačně doporučujeme Electrolux UltraSilencer EUS89TM, jehož zvuk dosahuje maximálně 58 decibelů, nebo Bosch BGB8A32W, pouze o jeden decibel hlasitější.

Délka kabelu

Velkou roli hraje také délka kabelu. Nikoho nebaví přecházet z místnosti do místnosti a neustále přepínat kabel z jedné zásuvky do druhé. Standardní délka přívodního kabelu, která vám zajistí pohodlné vysátí poměrně rozsáhlého prostoru, je okolo 9 metrů. Čím delší kabel, tím dále se dostanete, ale tím více se do něj také budete zamotávat.

Doplňkové nástavce

Při výběru také zvažte, na co konkrétně budete vysavač používat. Vždy samozřejmě využijete základní násadu pro klasické sání, a pokud máte v domácnosti mnoho úzkých míst, kam se hůře dostává, oceníte i štěrbinovou hubici. Některá zařízení obsahují v balení také hubici na čalounění a mnoho dalších násad, vždy ale zvažte, jestli je všechny opravdu potřebujete, anebo bude lepší pořídit levnější vysavač se skromnější výbavou. Každopádně co se týče ceny, vycházejí klasické sáčkové vysavače pořád dobře, oproti takovým robotickým vysavačům, které na jednu stranu ušetří čas i práci, ale vyženou z peněženky zpravidla o pár tisíc víc.

ZDROJ: PR článek společnosti Internet Mall, a.s.

Kategorie: Spotřebiče
Tagy: Parní vysavače Průmyslové vysavače Robotické vysavače Ruční vysavače sáčkové vysávače Tyčové vysavače
Sdílejte článek