Bytové dekorace plní velmi důležitou roli v každé domácnosti. Bytové dekorace promění chladný pokoj na útulné místo plné charakteru, kuchyň na srdce domova, kde se setkává celá rodina, a byt na domov. Představte si také např. nezajímavý kout jako útulné místo pro posezení s dobrou knihou přidáním pohodlného křesla a designového svítidla. Případně chodbu, která je obohacena o rodinné fotografie či zajímavé kreativní výtvory vašich dětí. Mezi bytové dekorace mohou patřit i dárkové předměty nebo suvenýry z dovolené, květiny či sezonní doplňky (velikonoční, podzimní – Halloween, vánoční apod.). Pokud jste dostatečně kreativní, můžete si některé bytové dekorace také sami vyrobit. Pro inspirace a tipy si můžete přečíst naše články.

Reklama
Milán 2016: 20 000 kroků po milánskem veletrhu

Milán 2016: 20 000 kroků po milánskem veletrhu

Milánský veletrh je každoroční přehlídkou toho nejlepšího z produkce předních nábytkářských firem – Salone del Mobile udává směr. Nicméně svět současného nábytku je tak eklektický, že jen těžko lze jednoznačně říci, kam… Přesto lze z letošního Milána vysledovat několik trendů, které přinášíme v obrazové galerii.

Interiér za babku

Interiér za babku

V době ekonomické krize není „king“ ten, kdo nesmyslně vyhazuje peníze oknem. Nová situace nás donutila k nastavení jiných hodnot. Před přáteli se již nechlubíme okázalým luxusem, ale nadšeně jim vypravujeme o výhodné koupi sedačky, která jako by z oka vypadla skvostům milánského veletrhu, ale přitom byla za babku. Šetřit je zkrátka trendy!

Oblékání interiéru do textilu

Oblékání interiéru do textilu

Když se řekne textilní dekorace, každý si automaticky vybaví vysoká zámecká okna bohatě zdobená sametovými závěsy. S textilem v interiéru je to podobné jako s módou. Pohled na něj a jeho forma se mění s dobou a potřebami konkrétních obyvatel. Určité prvky, barvy, vzory, struktury a jejich kombinace se ve větší či menší míře vracejí v periodických cyklech. Přistoupíte-li k nim tvůrčím způsobem, dodáte

Živé dekorace interiéru

Živé dekorace interiéru

Květiny v interiéru se výrazně podílejí na jeho atmosféře, zdůrazňují jeho styl a odrážejí se v nich naše vlastnosti a touhy. Živé rostliny mají nesporný vliv na naše pocity, nálady a zdraví. Lidskému oku je pohled do svěží zelené barvy přirozeně lahodný. Když se navíc spojí s jemnými barvami květů a esteticky dokonalým tvarem nádoby, ve které je rostlina zabydlená, máme dokonalého