Dekorace do bytu

Každý byt se dá zařídit přesně na míru. V jakémkoliv stylu. Rozvrhnete si perfektně, kde bude stát skříň, kde bude stůl, kde bude křeslo, věšák, police… Všechno to rozmístíte a… něco tomu chybí. Přesně nevíte co, vždyť jste koupili veškerý nábytek, co jste potřebovali… Co to je? Jsou to dekorace do bytu.
Připadáte si jako v kobce? Prosvětlete interiér s chytrými tipy
Dekorace do bytu

Připadáte si jako v kobce? Prosvětlete interiér s chytrými tipy

Prosvětlení interiérů je dnes velmi častým důvodem rekonstrukce. Jak však rozjasnit místnost, když neplánujete nákladnou změnu dispozice, bourání příček či výměnu oken za větší? Dobrá zpráva je, že řešení existuje i v tomto případě!

Výzdoba bytu na Vánoce
Dekorace do bytu

Výzdoba bytu na Vánoce

Vánoce jsou stále pro většinu z nás těmi nejkouzelnějšími a nejvýznamnějšími svátky v roce, ať už je aktivně připravujeme nebo spíše odpočíváme a relaxujeme. Máme je spojené s vůní skořice a vanilky, s oříšky, rozinkami, cukrovím a vánočkou. Více či méně dodržujeme tradiční zvyky, vaříme jídla, bez nichž by Vánoce nebyly Vánocemi. A zdobíme svůj domov.

Inspirujte se! Adventní dekorace tradiční i netradiční
Dekor

Inspirujte se! Adventní dekorace tradiční i netradiční

S obdobím adventu má většina lidí spojené také dekorování svých domácností. Protože je ale současný svět zahlcen vánočními ozdobami všeho druhu, vybrali jsme pro vás to nejlepší.

Vytvořte si zimní aranžmá v truhlíku
Bydlení je hra

Vytvořte si zimní aranžmá v truhlíku

Balkóny, terasy či atria by neměly zůstat bez zeleně ani během zimních měsíců. V průběhu zimy si můžete vytvořit nápadité zelené nebo i kvetoucí kompozice.

Útulný domov stvořený vlastníma rukama
Dekorace

Útulný domov stvořený vlastníma rukama

S příchodem prvního dítěte se střemhlav pustila do péče o rodinu a domov. Dnes čeká Markéta už své čtvrté. A jejich bydlení? To se neustále mění, přetváří podle nálady a rostoucího počtu obyvatel. Společnými jmenovateli […]

Interiér za babku
Bílé zboží

Interiér za babku

V době ekonomické krize není „king“ ten, kdo nesmyslně vyhazuje peníze oknem. Nová situace nás donutila k nastavení jiných hodnot. Před přáteli se již nechlubíme okázalým luxusem, ale nadšeně jim vypravujeme o výhodné koupi sedačky, která jako by […]

Škola interiérového navrhování X: Textilní dekorace oken
Bytové dekorace

Škola interiérového navrhování X: Textilní dekorace oken

Okno nás odděluje od venkovního světa a zároveň s ním udržuje jakousi kontinuitu. Pokud zařizujeme byt, může být jedním z klíčových bodů způsob jeho dekorování, který pak bude udávat charakter tohoto spojení.

Živé dekorace interiéru
Bytové dekorace

Živé dekorace interiéru

Květiny v interiéru se výrazně podílejí na jeho atmosféře, zdůrazňují jeho styl a odrážejí se v nich naše vlastnosti a touhy. Živé rostliny mají nesporný vliv na naše pocity, nálady a zdraví. Lidskému oku je pohled do svěží zelené barvy […]

Dekorace do bytu

Dekorace do bytu, to jsou ty věci, ty detaily, které odlišují ten váš byt od těch ostatních, od stránky v katalogu, ze kterého jste objednali kompletní zařízení. Jsou to věci, které Vám každý den udělají radost a pokaždé změní váš byt k nepoznání. A o tom to je. Stačí měnit doplňky a změníte celkový ráz interiéru. Nemusíte kupovat nový nábytek, ani nově malovat stěny.

Co se zahrnuje mezi bytové dekorace?

A co to vlastně ty dekorace do bytu jsou? Je to vlastně všechno. Všechno, co přidáte k základu, k holému nábytku. Jsou to polštářky na pohovce, váza s květinami na stole, závěsy a záclony na oknech, ubrus, přehoz, prostírání, proutěná truhla na deky, samolepící ornamenty na zdech… Pokud máte rádi častou změnu, například minimálně čtyřikrát ročně, je velmi jednoduché řešení – sezónní dekorace do bytu. Byt si zařídíte jednoduše, v základních barvách.

 HOME Bydlení

Jaké barvy?

Nejlépe je to v odstínech kávy, od krémové přes béžovou, šedohnědou, šedou, až po hnědou nebo skoro černou. Zdá se vám to nudné? Ano, to opravdu může být nudné. Než přidáte dekorace do bytu. Jejich výběr je snadný. Stačí si představit, jakou chcete navodit atmosféru nebo roční období. Chcete jaro? Představte si Velikonoce a probouzející se přírodu. Kvetoucí narcisy a hyacinty, šeříky a malované kraslice.

Jaro

Vévodící barvy budou svěží zelená, růžová, žlutá, bledě modrá a oranžová. Stačí rozmístit takto barevné svíčky v kalíšku nebo do svícnů, na pohovku dát polštářky, na židle u stolu sedáky, ubrus nebo běhoun na stůl, do obyčejné skleněné vázy (kterou využijete celoročně) jarní tulipány nebo natrhané větvičky, které vám časem rozkvetou, a vaše deprese z dlouhé zimy bude rázem pryč.

dekorace do bytu

Léto

V letních měsících je pouze na vás, které barvy a dekorace do bytu vám toto období připomínají. I když zrovna nebydlíte u moře a venku je sotva 18 stupňů, vy můžete mít doma Karibik nebo středomoří a užívat si nezávisle na počasí.

letní bytové dekorace

Podzim

Když přijde podzim, příroda hýří barevným listím, klasické podzimní barvy jsou žlutá, hnědá, oranžová a tmavě červená. Pro dekorace do bytu hlavní roli hrají materiály, které zútulňují interiér, jako například proutí, pleteniny, kostka, přidává se listí (klidně nasbírejte venku na procházce), plody šípku, kaštany… Začíná se také ochlazovat, pléd ve správné barvě přehozený přes pohovku se bude večer hodit.

dekorace do bytu - podzim

Zima

Nejzdobnější dekorace do bytu jsou ovšem na Vánoce. Přibydou světýlka, velké množství svíček a luceren, ozdoby na strom, tácy na cukroví, punčochy… Na vánočních dekoracích je nejlepší to, že se nedají přehnat. Pokud dodržíte barvu (nebo daný mix barev), můžete si dovolit téměř cokoliv. Kdo nemá rád přehnanou výzdobu, zvládne hravě období Vánoc s decentními dekoracemi v jedné barvě, střídmě rozmístěné v interiéru.

zimní bytové dekorace

A v tom je to kouzlo dekorací. Je to individuální, osobní a nikdo vám nemůže říct, co je správně. Můžete se řídit aktuálními trendy, doporučeními najatého dekoratéra, či radou zaměstnance obchodu. Ale výsledek je na vás. Na vašem rozhodnutí, pocitu, náladě a vkusu. Dekorace jsou o radosti. O radosti ze změny domova, z pocitu z něj a zpříjemňování si života. Nemusíte se jich bát, nemění trvale, pokud se vám nebudou líbit, jednoduše dekorace do bytu vyměníte.