Hezký bungalov se záhradkou blízko přírody

Hezký bungalov se záhradkou blízko přírody

11. 04. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Hoškovi měli sen, který je blízký mnoha rodinám s dětmi, – chtěli pryč z bytu na sídlišti do domu se zahradou, kde bude ticho, bezpečně a blízko do přírody. Jejich představa ideálního domu byla přitom zcela jasná – měl to být jednoznačně bungalov, mělo to být rychle a nejlépe bez starostí.

počet pokojů: 4 + 1
rozloha: 97 m2
přízemní dům

Splněný sen. Za domem terasa a zahrada, v domě venkovská romantika v provensálském stylu. FOTO EKONOMICKÉ STAVBY

Splněný sen. Za domem terasa a zahrada, v domě venkovská romantika v provensálském stylu. FOTO EKONOMICKÉ STAVBY

Ticho a příroda na okraji malebné obce – rodinka je se svým novým bydlením velmi spokojena. „Žije se nám tu velmi dobře a nic zásadního bychom neměnili,“ říká paní Hošková. „Možná jen podlahovou krytinu budeme příště vybírat uvážlivěji,“ dodává.

Do roka v novém

Byt na sídlišti neposkytoval rodině se třemi dětmi to, co potřebovali, navíc jejich nájem vycházel zbytečně draze. Ideálním řešením byl pro ně vlastní dům – hezký bungalov se zahrádkou, někde na tichém místě, kde budou mít blízko do přírody. Byli si přitom vědomi toho, že na stavbu svépomocí nemají ani dostatek času ani potřebné zkušenosti. „Navzdory manželově šikovnosti bychom tápali v široké nabídce stavebních materiálů,“ přiznává domácí paní. Bylo tedy jasné, že si dům nechají postavit na klíč. A jelikož ho chtěli bez starostí a rychle, protože čas při stavbě domu znamená hodně peněz, hledali mezi většími stavebními firmami. „Důležitá byla pro nás praxe a reference. Nechtěli jsme se svěřit do rukou nezkušené stavební firmy. Ekonomické stavby splňovaly v tomto směru naše představy,“ vzpomíná paní Hošková.

Přečtěte si také:
Energeticky úsporný bungalov pro rodinu se dvěma dětmi

Cestu k novému domu urychlil i výběr projektu z katalogu. Nabídka typových domů byla široká, takže nebyl problém si vybrat. Představební příprava potom trvala pět měsíců – Hoškovi si za ten čas vybrali optimální pozemek a zařídili hypotekární úvěr, firma připravila projekt a zabezpečila i stavební povolení. „Tuto možnost jsme uvítali hlavně kvůli naší pracovní vytíženosti. Samozřejmě nás potěšilo, že tato služba byla v ES zadarmo,“ říká domácí paní. A za dalších šest měsíců se mohla rodinka nastěhovat.

Důležitá byla pro nás praxe a reference. Nechtěli jsme se svěřit do rukou nezkušené stavební firmy.

Půdorys domu

Půdorys domu zdroj EKONOMICKÉ STAVBY

DŮM V KOSTCE

Bungalov Kristína

Dodavatel: Ekonomické stavby
Dispozice: 4 + 1
Zastavěná plocha: 119,3 m2
Užitková plocha: 97,2 m2
Cena domu (standardní vybavení): 3 000 000 Kč
Výška splátky v programech Nulová hotovost a Mladá rodina: 9 000 Kč

TEXT: RED
FOTO: EKONOMICKÉ STAVBY
ZDROJ: časopis HOME 3/2017

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: bungalov bungalov půdorys dum
Sdílejte článek

Diskuze