Zdroj: Shai Epstein

Nechtěli žádný betonový kolos! Nádherný a útulný domov, ze kterého mají radost i děti

28. 02. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Nejen města, ale i zemědělské oblasti mohou být skvělým místem k bydlení. Přesvědčí vás o tom projekt ležící severně od Galilejského jezera v Izraeli. Právě zde se interiérová designérka Yotvat Zaltsman-Shacham a její manžel Itay, turistický průvodce, se svými dvěma malými dětmi rozhodli postavit nový domov. Lokalitu si otestovali už předtím bydlením v podnájmu.

Pozemek nabízí výhledy na pohoří a údolí, proto bylo prioritou při návrhu silné spojení mezi interiérem a exteriérem. Podařilo se to díky vhodně rozmístěným oknům různých velikostí, která dovnitř vnášejí dostatek přirozeného světla. Bonusem je velký balkón u ložnice rodičů s výhledem na okolní pohoří.

Rodinný dům Izrael

Prioritou při návrhu bylo silné spojení mezi interiérem a exteriérem. Zdroj: Shai Epstein

Zajímavým řešením je osazení velkého okna do jižní fasády domu a vedle vnitřního schodiště – optimalizuje množství denního světla v interiéru a zároveň vytváří příjemný prostor i pro relaxaci. Stačí si sednout na schody a zahledět se na krásné prostředí. Nejkrásnější výhled je však na sever.

Přečtěte si také:
Když překročíte práh této vily, obklopí vás atmosféra plná rustikálního kouzla, pestrých barev a jemné elegance

Žádný chladný a velký betonový kolos

Dnes vidíme mnoho sice světlých, ale chladných prostorných betonových domů. Majitelé se dvěma dětmi ve školním věku takový rozhodně nechtěli. Přáli si útulný a příjemný dům. Tento efekt posílily odhalené dřevěné prvky a černé ocelové trámy.

Rodinný dům Izrael

Přáli si útulný a příjemný dům. Zdroj: Shai Epstein

Kolem stavby podél odrostlých stromů je nádherná zahrada, která je místem pro dětské hry i dovádění domácí kočky. Propojení nemovitosti s okolní přírodou podtrhuje čedičové orámování zahrady.

Rodinný dům Izrael

Kolem stavby podél odrostlých stromů je nádherná zahrada. Zdroj: Shai Epstein

Okno nad pracovní deskou a velký dubový stůl

Do domu vstoupíte z boční strany. Vchod zastřešuje dřevěná pergola, která zahrnuje i vestavěnou lavici a úložnou skříň. Ze vstupní chodby s šatníkem přejdete přímo do obývacího pokoje s kuchyní a jídelní částí. Podél jedné z kuchyňských stěn stojí vysoké černé skříně ukončené otevřeným dubovým regálem. Přilehlá stěna je vybavena zásuvkovým nábytkem z dýhovaného dubu v minimalistickém vzhledu bez úchytek, pokrytým světlou mramorovou pracovní deskou s dřezem, varnou deskou a myčkou nádobí.

Rodinný dům Izrael

Kuchyň oživuje široké okno nad pracovní deskou. Zdroj: Shai Epstein

Uprostřed prostoru stojí velký dubový stůl, který harmonicky ladí s celkovým barevným schématem interiéru.

Vlastnoruční truhlářská práce a recyklované přepravky

Hlavními prvky v obývacím pokoji jsou velká pohovka a různé druhy nábytku, které vytvořil sám investor. Truhlařina je jeho koníčkem, stejně tak i design přírodního nábytku. Spolu s manželkou si dotvořili zařízení domu prakticky úplně sami. Právě tyto truhlářské výrobky, jako například věšáky a televizní konzoly, dodávají interiéru přirozený a jedinečný charakter.

Přečtěte si také:
Nedostatek soukromí? Opak je pravdou! Nuselský byt uchvátí svou příjemnou energií a hravostí

Ze závěsné přepravky je odkládací prostor na sklenice, další recyklovaná dřevěná přepravka slouží jako taburet s úložištěm. Z mnoha židlí vznikly stojany pro rostliny.

Rodinný dům Izrael

Zařízení domu si dotvořili prakticky úplně sami. Zdroj: Shai Epstein

Schody vedou do noční části domu a prostoru na hraní

Pracovní a řemeslnický koutek majitelů našel místo u schodiště. Po plechových schodech s dubovými nášlapy se dostanete do patra s dětskými pokoji a ložnicí rodičů. Zahrnuje též koupelnu a technickou místnost. Jeden z dětských pokojů má arkýřové okno s výhledem na zahradu. Druhý děti používají jako hernu.

Rodinný dům Izrael

Po plechových schodech s dubovými nášlapy se dostanete do patra s dětskými pokoji a ložnicí rodičů. Zdroj: Shai Epstein

Rodičové mají v ložnici i ledničku na víno

Hlavní ložnice ve stylu butikového hotelu obsahuje malou ledničku na víno a večerní nápoje a také koutek na přípravu kávy. Kromě prostorného balkónu na ložnici rodičů navazuje i koupelna s velkým oknem s výhledem do přírody. Máte v ní pocit, jako byste byli venku. Vysoký a šikmý strop v ložnici vzbuzuje pocit otevřeného prostoru. Květináče s tropickými rostlinami na parapetu zdůrazňují krásu přírody, které je v okolí i v samotném domě nemálo.

Rodinný dům Izrael

Pozemek nabízí výhledy na pohoří a údolí. Zdroj: Shai Epstein

Dům „Northern Exposure“

architekt: Inon Ben David, https://www.ibd-arc.co.il/

lokalita: Kibbutz Hulda (údolí Hula), Izrael

plocha pozemku: 430 m2

podlahová plocha domu: 180 m2

realizace: 2022

FOTOGALERIE

Text: Sabína Zavarská
Foto: Shai Epstein, https://shaiepstein.co.il/

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: bydlení snů moderni architektura rodinne domy
Sdílejte článek

Diskuze