Neviditelný dům v korunách stromů

19. 08. 2013
Diskuze (3)
Sdílet

Pokud se špatně orientujete v hotelových komplexech a občas marně hledáte dveře svého pokoje, potom určitě nejezděte do švédského hotelu s názvem Treehotel. Mohlo by se vám totiž stát, že budete bloudit v hustém lese […]

Pokud se špatně orientujete v hotelových komplexech a občas marně hledáte dveře svého pokoje, potom určitě nejezděte do švédského hotelu s názvem Treehotel. Mohlo by se vám totiž stát, že budete bloudit v hustém lese a hledat svůj hotelový pokoj, který nejenže je zavěšen na stromech šest metrů vysoko, ale navíc je neviditelný!

Jako ptačí hnízda jsou rozvěšeny hotelové pokoje po hustém borovicovém lese, jen několik kilometrů od severního polárního kruhu. Užívat si klid a krásu okolní krajiny můžete z výšky šest metrů ve stavbách vytvořených předními Skandinávskými architekty. Zatím máte šanci v lese najít pouze pět takových pokojů, celkem jich však bude až 24. Každý úplně jiný, ale všechny postavené s maximálním respektem k přírodě.

dům v korunách hustého borovicového lesa

Pokud se chcete při večerním návratu z procházky opravdu zapotit, pronajměte si pokoj, který nese název Mirror Cube. Kostka, jejíž středem probíhá kmen stromu, je ze všech stan pokryta zrcadlovým sklem odrážejícím okolní stromy. Díky tomu je prakticky neviditelná a to, že jste někde blízko, poznáte jen díky dlouhé dřevěné přístupové lávce.

dům v korunách hustého borovicového lesa

Do kostky 4x4x4 metru se vedle king-size postele vešla i malá koupelna a pohodlná křesla. Ta určitě oceníte při čtení detektivek za dlouhých klidných večerů.

Jako stvořená pro poslech okolního ticha je střešní terasa. Neviditelný pokoj vytvořilo pro Treehotel architektonické studio Tham & Videgård Arkitekter a noc v něm si můžete dopřát přibližně za třináct tisíc českých korun.

treehotel

text: Veronika Benešová
zdroj: www.treehotel.se
foto: Peter Lundstrom, WDO (letní foto), Fredrik Broman, Human Spectra (zimní foto)

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: dum tree house
Sdílejte článek

Diskuze

 • Další blbej nápad jak znásilnit stromy a dát jim pouta za pomocí objímek které bohužel nerostou s objemem stromů.Kotvící lana znemožní aby stromy ve větru tančily a to ještě nemluvím o nebezpečí při vychřici která tuto monokulturu může setnout během pár vteřin
  včetně ,,hotelového pokojíku.“
  Co se týče designu ten se hodí spíše do města kde by okouzlil, mám za to že se tam pár snobů ubytuje ale těm asi nepůjde o podstatu věci že jo.
  takže nápadu dávám nedostatečnou.
  Karásek

  Antonín Karásek
 • Určitě nesouhlasím. Dojeďte se podívat na tree house Ještěd.Vše je udělané hodně citlivě a s citem k okolní přírodě.

  Michal
 • Vidím zde malou a nebezpečnou informovanost architektů k problémům nárazů ptáků do skel a zrcadlících se ploch (milión ptáků ročně se tak zabije jenom v ČR). https://www.youtube.com/watch?v=cabL4H8U0Nk&t=13s

  Jindra Báťková