Rekonstrukce vily v Hovorčovicích dala vzniknout modernímu rodinnému bydlení

08. 08. 2018
Diskuze (0)
Sdílet

Rodinná vilka v Hovorčovicích u Prahy prošla kompletní rekonstrukcí, která si dala za cíl spojit kouzlo tradice s moderními prvky. Přibyl zde bazén s dřevěným molem, přístavek na automobily, vinárna ve sklepě a spousta moderních technologií. Při rekonstrukci byly zachovány dřevěné trámy a schodiště, příčemž obojí prošlo důkladnou renovací. Architektkou je studentka ČVUT Kristýna Kundrátová.

Pod vedením kreativních architektů mohou vznikat jedinečné projekty. Pokud se k tomu přidá skvělá lokace, dobrá dostupnost do hlavního města a moderní zařízení, máme záruku, že objekt bude dělat radost mnoha generacím.

Vesnice jménem Hovorčovice, která leží jen několik málo minut cesty autem od centra Prahy, se pyšní výbornou občanskou vybaveností. Nabízí mateřskou i základní školu, sportovní i společenské vyžití a kvalitní služby. V jedné z jejích ulic, U Obory, se nachází nově rekonstruovaný luxusní rodinný dům, který na první pohled zaujme každého příchozího.

Dům je zasazen v poklidné krajině, kde působí přirozeným a harmonickým dojmem. Díky tomu, že se jedná o kompletní a důkladnou rekonstrukci staršího domu, se v něm snoubí kouzlo dávných dob s moderním pojetím. Svým minimalistickým designem se zavděčí naprosto všem, jelikož čisté a jasné linie, kombinace bílé a antracitové barvy a doplňky z masivního dubového dřeva jsou nestárnoucí klasikou.

Dům má pět obyvatelných místností, dvě koupelny, tři sklepní místnosti, podkroví a kuchyň propojenou s terasou. Zatímco první patro je připravené sloužit jako ložnice a dětské pokoje, přízemí vybízí k trávení společného času. Moderní cementová stěrka v obývacím pokoji či 3D koupelnové obklady jsou příjemnými detaily, které ovšem dotváří útulný domov.

V dnešní době hrají nezastupitelnou úlohu moderní technologie, kterými si usnadňujeme život. Vilka disponuje prakticky rozmístěnými zásuvkami pro centrální vysavač, jehož hlučný motor včetně nádoby jsou umístěné ve sklepě, dále zásuvkami s USB konektory, kamerovým systémem se zpětným přehráváním, elektricky vytápěnými podlahami po celém domě včetně sklepa a v zastřešeném přístavku pro dvě auta dokonce i přípojkou pro nabití elektromobilu. Z kuchyně vede shoz na prádlo ústící ve sklepním prostoru, kde bude stát pračka.

Rodinný život je především o příjemných chvílích strávených s milovanými lidmi. Proto si během chladných večerů můžete v obývacím pokoji zapálit krb, v létě uspořádat nedělní obědy na terase či se po náročném dni zrelaxovat v bazénu. Ten je ostatně velkým lákadlem – zapuštěný bazén s dřevěným molem a večerním osvětlením by si nechal líbit snad každý.

Prostorná zahrada je po celý rok zalitá sluncem. Desítky hodin strávené nad projektováním a realizací přinesly ovoce v podobě nádherně upravené plochy plné květin, stromů a působivých prvků, jako jsou nášlapné kameny vedoucí z terasy k bazénu. Do jednoho rohu zahrady byla přivedená elektřina, aby se zde mohla vybudovat venkovní kuchyň.

Dům skrývá ještě jedno tajemství. Ve sklepních prostorech naleznou zalíbení především milovníci tekutých hroznů, je zde totiž umítěná překrásná vinárna. Tu pravou atmosféru jí dodává zrestaurované cihlové zdivo. Teplotu místnosti reguluje termostat, takže nic nebrání tomu, abyte si kdykoliv nalili sklenku ideálně vychlazeného nápoje.

Luxusní vila na pozemku s rozlohou 846 m a s 222 m užitné plochy, je v současné době na prodej pod záštitou realitní a investiční společnosti Makléři na doporučení. Rekonstrukci navrhla mladá studentka architektury Kristýna Kundrátová. Hovorčovice v sobě mísí výhody velkoměsta i poklidného vesnického života a tato vila přináší to nejlepší z obou světů.

www.vilahovorcovice.cz

Text: Lenka Lorencová

Foto: Daniel Galba

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: moderni bydleni moderní domy rekonstrukce bydlení rezidence vily
Sdílejte článek

Diskuze