Unikátní chata na pronájem, u které využili prvky „lodní“ architektury

Unikátní chata na pronájem, u které využili prvky „lodní“ architektury

02. 03. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Zajímavou chatu postavili v roce 2019 na strmém místě s výhledem na nedalekou řeku a nedaleko lyžařského střediska.

Tým architektů, designérů a grafiků se při návrhu této stavby inspiroval nezvykle – „lodní“ architekturou. Trojúhelníková střecha kabiny připomíná plachty napnuté větrem, velká dřevěná terasa je jako horní paluba lodě s krásným výhledem na řeku. Také dřevěné obklady na stěnách a stropě obytného prostoru zdůrazňují analogii s „lodní“ architekturou.

Chata A v zime

foto: Maxime Brouillet

Stoosmdesátistupňový výhled

Hlavní denní prostor chaty je dlouhou galerií, která poskytuje stoosmdesátistupňový výhled do okolí. V chatě se pohodlně ubytuje až dvanáct osob. Najdou v ní kompletní kuchyňské vybavení, prostor na posezení a relaxaci a místo ke stolování, na které navazuje venkovní terasa.

společenská místnost

foto: Maxime Brouillet

Nechybí ani wellness

Obývací pokoj s jídelní a výhledovou částí má dvojitou výšku a je pokrytý překližkovými panely. Ze stejných je i vestavěný nábytek. Světlé březové panely ostře kontrastují s tmavými odstíny kovové střechy a pláště venkovních stěn. Spodní podlaží je částečně vsazeno do svahu. Zde se nacházejí tři ložnice a otevřený prostor pro děti. V suterénu najdete wellness centrum.

jídelní časť chaty

foto: Maxime Brouillet

Nová definice turistického ubytování

Chata s jednoduchým názvem „A“ je druhým projektem pro turisty v této oblasti od ateliéru Bourgeois / Lechasseur architectes. Ještě před ní realizovali „Dômes Charlevoix“, který byl slavnostně otevřen v roce 2018. Tato stavba byla prvním pokusem o novou definici turistického ubytování. Vyvolala rozsáhlý zájem a celosvětovou pozornost. Především díky inovativnímu smýšlení, ale i zakomponování tradičních prvků.

společná ložnice

foto: Maxime Brouillet

Chata A v zime

foto: Maxime Brouillet

Chata A

architektonický ateliér: Bourgeois / Lechasseur architectes
designérský tým: Olivier Bourgeois, Régis Lechasseur, Alexandre Côte, Valérie Gauthier, Isabelle Auclair, Maxime Rousseau
lokalita: Petite-Rivière-Saint-François, Charlevoix, Québec, Kanada
realizace: 2019

Sabína Zavarská
zdroj: v2com
foto: Maxime Brouillet

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: chaty chaty na pronájem turistické ubytování
Sdílejte článek

Diskuze