Ve středu Vsetína našli pěkný pozemek a postavili na něm svůj vysněný dům

18. 09. 2019
Diskuze (1)
Sdílet

O vlastním bydlení sníme každý. Ač může mít bydlení u babičky jisté výhody, stejně nic nenahradí dům podle vlastních představ a navíc v kraji, odkud pán domu pochází a kde to má opravdu rád.

Když pak shodou náhod narazili mladí manželé se dvěma dětmi na pěkný pozemek ve středu Vsetína, který navíc nabízel i dostatek soukromí, sáhli po něm a začali budovat vlastní dům, ve kterém je v horkém létě příjemně i bez klimatizace.

obývací pokoj v minimalistickém stylu

FOTO Climax

Víc náhoda než cíl

Pozemek o rozloze 300 m² našel původně kamarád majitele domu a chtěl se o něm se vsetínským rodákem poradit. Ten věděl, že je na dobrém místě a velikostí mu naprosto vyhovoval, protože tušil, že velká zahrada se bude dát využít nejen k pěstování, ale i jako rodinné fotbalové hřiště. Stodola, která na pozemku stála, se musela zbourat a pozemek zarovnat. Půdorys domu si majitel navrhl sám, jinak ale svěřil celý projekt do rukou vsetínského souseda, architekta Jana Chlápka.

Sešli se u vína a za pár týdnů přinesl architekt hotový návrh. „Jsem velmi šťastný, že jsme si jeho rady vzali k srdci, protože si skvěle poradil především se světlem. Několik návrhů nás skutečně ohromilo,“ přiznává majitel, který měl ale přesnou představu o stavebně-konstrukčních řešeních a potřebách rodiny.

Díky tomu a díky výborné spolupráci byla stavba dokončena velmi rychle ke spokojenosti obou stran, které dokázaly své představy harmonicky zkombinovat. Výsledkem je úsporný dům v minimalistickém provedení s řadou výborných technických řešení. Ta přispívají i k tomu, že je v domě během horkého léta, na které si už musíme zvykat, příjemná teplota kolem 23 °C.

V kuchyni jsou instalovány designové látkové rolety

FOTO Climax

Majitelé jsou zastánci čistých linií a jednoduchosti. Mají rádi čisté bílé zdi, a tak se i přesto, že by sportovně založení synové rádi hráli doma hokej, rozhodli pro bílou. Tu doplnili šedou a dřevěnými prvky, které dodávají interiéru vlídnost a útulnost. Obývacímu pokoji proto dominují podhledy s přiznanými krovy. Většina zařízení je vyrobena na míru. Dva truhláři v rodině se společně postarali nejen o nábytek od kuchyně až po ložnici, ale i o dveře. S výsledkem je celá rodina maximálně spokojena.

Ložnice je zařízena na míru vyrobeným nábytkem a ani tady nechybí stínění

FOTO Climax

TECHNICKÉ ÚDAJE

Konstrukce: zdivo Porotherm 44 T vypěněné, terasové portály z hliníku a plastu, vinylová podlaha

Výplně otvorů: Slovaktual

Střecha: plechová střecha Lindab Click

Koupelna je vyvedena v přírodních tónech

FOTO Climax

novostavba rodinného domu

zastavěná plocha 300 m²

užitná plocha 180 m²

lokalita Vsetín

TEXT: MARTINA PAULOVÁ
FOTO: Climax
ZDROJ: časopis HOME

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: minimalistický styl novostavby rodinných domů rodinne domy
Sdílejte článek

Diskuze

  • Šťastný to majitel, že uprostřed města sehnal pozemek o rozloze 3000m2. To už se dneska vážně nestává a není to jen otázka peněz.

    xtra01