Ve věži s výhledem na město se ukrývá jedinečné řešení minimalistického bydlení

31. 10. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Tento nevšední projekt nazvali architekti „Room On The Roof“ a představuje pokoj ve věži s neuvěřitelnou vyhlídkou na oblohu i město.

Multifunkční obytný box ze světlého dřeva

Místnost v malé věži je plně vybavená, interiér je řešen zajímavým vestavěným boxem ze dřeva. Zahrnuje „hnízdo“ na spaní, kuchyňku, hygienické zázemí, úložné prostory, a co je velmi důležité – černé ocelové točité schodiště, které vede do vyhlídkové kopule.

Foto: Ewout Huibers

Pobyt si můžete zpříjemnit objednávkou skvělého jídla či nápojů, jen tak snít na pohodlných postelích nebo se těšit z panoramatického výhledu na město dalekohledem.

Jako Alenka v říši divů

Nejen postele jsou umístěny v nikách, ale i stoly a odkládací prostory vložené do světlého dřevěného bloku – horizontálně i vertikálně. Po žebříku můžete vyjít z minikuchyňky do „kanceláře“ a odtud zase do boxu s postelí, který je ještě výše.

Foto: Ewout Huibers

Toto řešení by se dalo zajímavě použít i v menších prostorách s dostatečnou výškou. Druhou část prostoru architekti nazývají „bílým plátnem“, je to vzdušná část u historických oken, která je místem pro sny, nápady, myšlenky, představy.

Pohráli jsme si s měrami a vjemy, abychom vytvořili efekt Alenky v říši divů,“ komentují nezvyklé dílo samotní architekti.

Foto: Ewout Huibers

Pokoj ve věži ve zkratce

architektonický ateliér: i29 interior architects

lokalita: Amsterdam, Holandsko

realizace: 2014

konstrukce: KJ Aannemers, Kooijmans Interieur

Sabína Zavarská
Foto: Ewout Huibers

Kategorie: Návštěvy domů
Tagy: minimalismus minimalistický styl
Sdílejte článek

Diskuze