EcoPowerCore – kvalitní PVC profily, které mají srdce

01. 09. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

60 % celosvětové produkce PVC jde do stavebnictví. Z tvrzeného PVC se vyrábí armatury, desky, spojovací materiál, ale i okenní a dveřní profily. Naštěstí lze tento materiál až 7x recyklovat bez ztráty jeho původní kvality.

Okna z recyklovaného PVC, jako např. EcoPowerCore od společnosti Inoutic, mají tedy stejné vlastnosti i vzhled jako okna z panenského materiálu. Šetří však přírodní zdroje a snižují emise CO2.

PVC neboli polyvinylchlorid má řadu vynikajících materiálových vlastností. Současná okna a dveře, vyrobené z PVC profilů díky svým konstrukčním řešením velmi dobře izolují a snižují tak náklady za energii spotřebovanou při topení, popřípadě chlazení. Zvyšují také komfort bydlení tím, že nevyžadují žádnou náročnou údržbu (nemusí se brousit, natírat atp.) a tlumí hluk přicházející z exteriéru. Jsou také velmi variabilní z pohledu široké barevné škály, ze které lze vybírat. Pořízení nových PVC oken se určitě vyplatí a časová i finanční návratnost investice je velmi zajímavá.

Pokud chcete navíc udělat něco pro životní prostředí, zvolte si PVC profil z recyklátu. Mezi zodpovědné výrobce patří i společnost Inoutic, který je součástí skupiny Deceuninck, předního evropského výrobce PVC okenních a dveřních systémů, jehož výrobky prochází tzv. uzavřenou výrobní smyčkou. To znamená, že produkty, které firma vyrobí, po skončení jejich uplatnění následně ve své recyklační lince (Diksmuide, Belgie) zpracuje. Tato surovina se pak znovu používá pro výrobu nových PVC okenních a dveřních profilů s recyklovaným jádrem – EcoPowerCore, aniž by došlo ke zhoršení jejich materiálových vlastností, jako je pevnost, odolnost či tepelně izolační vlastnosti.

inoutic_graf_4_220x220mm_CZ_web

Vlastnosti recyklátu neboli regenerátu a jeho chemické složení jsou přísně sledované a dozorované nezávislými orgány a v praxi se jejich vlastnosti neliší od prvomateriálu. Například rohová pevnost profilů s přidaným podílem recyklátu proti profilům vyrobených pouze z panenského PVC je naprosto srovnatelná.

Kromě výborných materiálových vlastností navíc otvorové výplně, na jejichž výrobu byly použity profily s takto recyklovaným jádrem, nejsou na první pohled rozpoznatelné od oken vyrobených z profilů z panenského PVC. Případná obava zákazníků, že by jejich okna nebyla bílá, je tak zcela lichá. Speciální moderní technologie, kterou Inoutic používá, umožňuje recyklované jádro potáhnout tenkou vrstvou bílého panenského PVC a okno je tak, co do fyzikálních vlastností a vzhledu, naprosto identické s výrobkem z panenského PVC.

Inoutic_profil-Eforte-s-recyklovanym-jadrem_EcoPowerCore_low

Okna a dveře vyrobené z profilů Inoutic, které mají recyklované jádro EcoPowerCore, jsou dostupné na českém trhu již nyní. Inoutic nabízí profily s recyklovaným jádrem EcoPowercore prozatím u dvou svých produktových řad:

– Velmi kvalitní profil Prestige svou vyvážeností z pohledu designu a tepelně izolačních vlastností plní vysoké požadavky na moderní i nízkoenergetické stavby. (Šestikomorový profil, Uf = 1,1 W/m2K, vestavná hloubka 76 mm)

– Dobrý poměr cena / výkon nabízí profily Arcade. (Pětikomorový systém, Uf = 1,2 W/m2K, vestavná hloubka 71 mm)

Zdroj: PR článek společnosti Inoutic / Deceuninck

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: dveřní profily nízkoenergetické stavby okenní profily okno PVC profily stavební dozor
Sdílejte článek

Diskuze