Zdroj: heroal

Efektivní protisluneční ochrana textilními roletami. Pro estetickou ochranu proti slunci a horku i jako zastínění

16. 06. 2021 Sdílet

Velké skleněné plochy, které se starají o transparentnost a mnoho denního světla ve vnitřních prostorách, jsou trendem, který se vrací do moderní architektury. Současně s tím roste také poptávka po efektivní protisluneční ochraně, která udrží pokojovou teplotu příjemně chladnou i v horkých dnech, dále vpouští denní světlo do místnosti a esteticky se začleňuje do opláštění budovy. Venku se nacházejícími řešeními protisluneční ochrany od heroal lze tyto požadavky splnit různorodým způsobem.

Systém Zip-Screen heroal VS Z je venku se nacházející protisluneční ochrana s obzvláště robustním řízením Zip. Díky své technologii suchého zipu odolá systém nárazům větru o rychlosti 145 km/h – i u velkých ploch šířky až 6 m a plochy 18 m². Vedení závěsu se provádí v hliníkových vodicích kolejnicích s dlouhou životností a šířkou pouze 25 mm. Pokud jsou požadovány ještě filigránovější pohledy, hodí se varianta heroal VS C, která je vybavená minimalistickým vedením lana z nerezové oceli.

Zatíňovací rolety budova

Jako zcela začištěná varianta se systém Zip-Screen heroal VS Z obzvláště harmonicky začlení do opláštění budovy. Zdroj: heroal

U textilní rolety heroal VS se provádí vedení závěsu na rozdíl od toho výhradně přes koncovou lištu. Hodí se tedy ideálně pro použití, u kterého nehraje žádnou roli odolnost proti zatížení větrem. Textilní rolety lze bez spojů integrovat do oken, dveří a fasád od heroal a jiných výrobců. Díky decentní skříňce malé velikosti pro zastínění se hodí systémy protisluneční ochrany heroal i pro dodatečnou montáž v rámci sanace.

Outdoor Living se systémy protisluneční ochrany heroal

Trend Outdoor Living nadále trvá. Pro zastřešené části terasy nabízí heroal tedy efektivní řešení protisluneční ochrany. Při ozáření sluncem shora chrání heroal HS řízený Zip jako horizontální markýza pro použití na skle. heroal HS odráží a absorbuje slunce již před nárazem na skleněnou střechu, aby se snížilo zahřívání zastřešeného prostoru. Systém heroal VS Z OR rovněž řízený Zip lze jako vertikální markýzu kombinovat se systémem terasových střech. Tak se postará o spolehlivou boční ochranu před nízko ležícím sluncem, větrem a hmyzem.

Terasa s markýzou

O ochranu proti slunci a teplu pod systémem terasových střech heroal OR se starají markýza na sklo heroal HS a kolmá markýza heroal VS Z OR. Zdroj: heroal

Protisluneční ochrana individuálně uspořádaná

Systémy protisluneční ochrany od heroal nabízejí maximální různorodost uspořádání. U řešení řízených Zip jsou hliníkové vodící kolejnice povrstveny práškovým lakováním heroal hwr odolným i proti velkým bouřkám. Ten je k dostání v téměř všech barvách RAL a Les Couleurs® Le Corbusier. Pro efektní optiky (např. dřevo, beton, rez) je na výběr metoda povrstvení heroal SD.

Zatíňovací rolety ložnice

Pomocí textilních rolet heroal VS Z v kombinaci s neprůhledným textilem lze prostory zcela zatemnit. Zdroj: heroal

A i textilie lze uspořádat individuálně. Výběr z více než 250 standardně dostupných textilií umožňuje stejně tak estetická, jako i funkční řešení zastínění. Poloprůsvitné textilní rolety poskytují protisluneční ochranu zároveň s využitím přirozeného denního světla. Pokud je požadováno úplné zatemnění v noci, zadržují neprůhledné tkaniny až 100 % UV paprsků. K tomu textilie odpuzují vodu a nečistoty, propouštějí vzduch a jsou odolné proti plísním.

Zdroj: PR článek společnosti heroal

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: hliníkové konstrukce markyzy okno Protisluneční ochrana terasy textilní rolety
Sdílejte článek