Krásná domácnost nestačí. Pořiďte si vychytávky, díky kterým bude i chytrá

Krásná domácnost nestačí. Pořiďte si vychytávky, díky kterým bude i chytrá

02. 10. 2018 Sdílet

Představte si domácnost, která má nejen srdce, ale i mozek. Domácnost s inteligentními a důmyslně propojenými prvky, které myslí za vás, ušetří vás až 50 000 domácích úkonů za rok a mimo jiné sníží i energetické náklady. Mějte pod kontrolou nejen svůj život, ale i svou domácnost a ušetřete svůj drahocenný čas i peníze. Prozradíme vám, jak na to.

Kouzlo chytré domácnosti spočívá v tom, že ovládáte osvětlení, termostaty, spotřebiče, senzory, alarmy, zásuvky, ale třeba také žaluzie pomocí telefonu, tabletu nebo počítače.

Vybudujte domácnost, která přemýšlí

Nejprve si rozmyslete, zda se spokojíte pouze s několika jednoúčelovými sadami, nebo zda se vám líbí myšlenka komplexního „smart home“. V prvním případě se klidně pusťte do výběru samostatných prvků, komplexní smart home se však neobejde bez centrální jednotky, která vám umožní neustále ji rozšiřovat. Cena hlavní řídicí jednotky začíná zhruba na 10 tisících korun.

Které inteligentní prvky se vyplatí a proč si je zamilujete?

Inteligentní osvětlení vám zpříjemní den

Pokud se vám ráno do ostrého světla žárovky nevstává příjemně a permanentně se vám daří nechávat v bytě rozsvíceno, ačkoliv v něm nejste, vyměňte své stávající osvětlení za inteligentní. U chytrých žárovek si jednoduše nastavíte intenzitu i teplotu světla, abyste si navodili optimální atmosféru. Světla ovládáte na dálku, přičemž jejich zhasínání i rozsvěcení si můžete načasovat.

Chytré zásuvky vás ochrání před vyhořením

Díky chytrým zásuvkám můžete své spotřebiče ovládat na dálku a předejít tak jejich přehřátí či dokonce shoření. Kromě toho získáte přehled o jejich spotřebě energií a při odchodu z domu už vás nerozhodí ani zapnutý sporák nebo žehlička na vlasy.

Důmyslné květináče budou myslet za vás

Líbí se vám pěstování květin, ale protože snadno zahubíte i kaktus, raději se mu vyhýbáte? Pořiďte si chytré květináče s automatickým systém zavlažováním i výživou, a těšte se z pohledu na voňavé květinové království a zásobu čerstvých bylin.

Senzory a detektory zachytí pohromu včas

I senzory a detektory jsou čím dál chytřejší. Chytrý senzor vás upozorní na podezřelý pohyb i zvuk a stejně tak na únik kouře, plynu, ale třeba i vody.

Detektory a senzory sice dokáží včas ohlásit hrozící riziko včas, ale domácnost vám nepojistí. Důsledkem jediné živelné pohromy můžete přijít o veškeré bytové vybavení a mnohdy mimo jiné o střechu nad hlavou. Pojištění domácnosti vás nevyjde draho, a přesto vám dodá pocit jistoty nejen při vzniklých škodách. Využijte kalkulačku na srovnávačích jako je Epojisteni.cz nebo Srovnejto.cz a spočítejte si, kolik pojištění domácnosti stojí.

ZDROJ PR článek

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: Chytré zásuvky detektory Inteligentní osvětlení pojištení majetku Senzory
Sdílejte článek