Zdroj: WPC - WoodPlastic

Péče o terasy WoodPlastic®? Jen dvakrát do roka

09. 09. 2021 Sdílet

Velká odolnost, dlouhá životnost, reprezentativní vzhled a minimální potřeba údržby. To jsou důležité atributy teras z kompozitního materiálu od českého výrobce WPC – WoodPlastic. Nedojde-li během sezóny na vaší terase k nějakému nepředvídanému karambolu, stačí ji jen občas zamést a dvakrát do roka opláchnout.

Zatímco v zimě ukazuje teploměr -20 ֯C, v létě může sluneční žár rozpálit  povrch prken i na více než 60 ֯C, (o působení UV záření ani nemluvě). Do toho připočtěte sníh, prach, déšť, tlející trávu, bláto, pot, bazénovou chemii, oharky, mastnotu ze zbytků jídel, zvířecí výměšky, posunování nábytku, dupání podrážek…

Terasová prkna od WPC – WoodPlastic přesto nevyžadují žádnou povrchovou údržbu. Není třeba je ošetřovat proti dřevokazným houbám, hmyzu nebo dále impregnovat. Kvalitní prkna z Bukovan neoprýskávají, nedrolí se a nevytvářejí třísky. Pokud se na jejich povrchu objeví plíseň, stačí použít standardní čisticí přípravek s bělidlem a následně je opláchnout vodou.

Čištění terasy houbičkou

Zdroj: WPC – WoodPlastic

Prostor mezi prkny je třeba udržovat čistý, aby bylo zajištěno účelné odvodnění, proto se doporučuje terasu jednou za čas zamést. Na začátku a na konci sezóny je pak vhodné podlahu omýt běžnou mýdlovou nebo saponátovou vodou.

Tvrdost povrchu kvalitních WPC materiálů je srovnávána s tvrdostí dubu. Pokud však přesto dojde k poškrábaní povrchu prkna, vzniklé rýhy lze opatrně vyretušovat za použití jemného smirkového papíru nebo vykartáčovat měkkým ocelovým kartáčem, a to vždy ve směru vláken. Nejlepší je si to nejprve vyzkoušet na malém kousku terasy, někde na málo viditelném místě.

Více na www.woodplastic.cz

Zdroj: WPC – WoodPlastic

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: kompozitní materiál pokladka podlahy terasy venkovní terasy zahradní terasy
Sdílejte článek