Při modernizaci myslete na zdravé bydlení

Při modernizaci podkroví jsou pro nás často hlavními aspekty potřeba rozšíření interiéru či zvýšení energetické úspory interiéru. Mnohdy při rekonstrukci či renovaci ale zapomínáme na to nejdůležitější – vytvoření zdravého bydlení.
Reklama

Podle průzkumu Healthy Homes Barometer 2015 uvnitř budov trávíme až 90 % života. Zdánlivě zanedbatelné aspekty – nedostatek denního světla či pravidelného větrání – přitom mohou mít značně negativní vliv na naše zdraví.

Přirozené denní světlo a čerstvý vzduch

Ve vnitřním prostředí budov strávíme podstatnou část života a zdravotní statistiky dokládají, že celá polovina našich nemocí souvisí právě s kvalitou prostředí, v němž žijeme. Základem zdravého domova je dostatek přirozeného světla a čerstvého vzduchu. Zaslouží si je především podkrovní pokoje, kde často tráví nejvíc času naše děti. Schopnost dětí učit totiž vzroste až o 15 %, pokud žijí ve zdravém prostředí s dostatkem denního světla. „Radikální změnou, která dodá vašemu dětskému pokoji či koupelně zcela jiný rozměr, je zlepšení světelných podmínek. Dostatek denního světla a dobrý výhled jsou zásadním předpokladem pro kvalitu bydlení,“ říká Klára Bukolská, architektka společnosti VELUX.

zdroj: VELUX

zdroj: VELUX

Zvlášť významný je dostatek denního osvětlení pro děti předškolního věku, jejichž zrakový orgán se rychle vyvíjí a ovlivňuje rozvoj pohybových a mentálních schopností. Bez přirozeného denního světla nedokážeme správně zpracovat vitamíny a minerály, objevuje se únava očí a klesá naše výkonnost. Obzvlášť důležitý je dostatek intenzivního přirozeného světla v prvních 20 minutách po probuzení, pomáhá totiž nastartovat biologické hodiny našeho těla. Sluneční paprsky, které proudí okny do našich obydlí, navíc vylepšují náladu i kondici.

zdroj: VELUX

zdroj: VELUX

Výměna oken či modernizace celého podkroví

Jestliže chceme modernizací podkroví dosáhnout úspory energie, je potřeba myslet v první řadě na dostatečný přísun přirozeného denního světla. Pokud docílíme optimálního prosvětlení celého domu na úroveň doporučených hodnot, je snížení energie na svícení u rodinného domu přibližně 30 %. Toho dosáhnete vhodně zvolenými okny – střešní okna přitom dokáží zprostředkovat až dvakrát více světla než okna klasická.

zdroj: VELUX

zdroj: VELUX

Produktové portfolio značky VELUX nabízí finančně dostupné řešení pro všechny zákazníky. Stačí si vybrat. Každá varianta bude mít všechny charakteristiky pečlivě navrženého střešního okna se snadným ovládáním a dobrými vlastnostmi z hlediska úspory energie. Navíc díky speciální prodloužené záruce 15 let je klientům garantována jak kvalita oken, tak i zákaznického servisu.

zdroj: VELUX

zdroj: VELUX

Obavy není třeba mít ani ze stavebních prací, které provázejí výměnu oken. „Výměnu střešního okna za nové střešní okno VELUX zvládne montážník za půl dne včetně obložení sádrokartonem,“ připomíná Tomáš Švec, produktový manažer společnosti VELUX. Navíc díky speciální prodloužené záruce 15 let a prvotřídnímu zákaznickému servisu budou okna VELUX fungovat naprosto bezproblémově.

zdroj: VELUX

zdroj: VELUX

Objevte skrytý potenciál podkroví

Možná jste odhodláni ke kompletní modernizaci, která promění dosud nevyužívané půdní prostory v novou obytnou plochu vašeho domova. Jednoduchý interaktivní nástroj, který vám ukáže, jak bude vypadat vaše ložnice či pracovna s ideálním přísunem denního světla, najdete na stránkách www.velux.cz/zdravebydleni.

Architekti společnosti VELUX vám pomohou objevit skrytý potenciál vašich půdních prostorů. Když jim pošlete fotku svého podkroví, připraví vizualizaci. Neotřelým řešením, které doslova zaplaví vaše obydlí přirozeným světlem, může být například umístění čtyř střešních oken vedle sebe či nad sebe.

ZDROJ: PR článek společnosti VELUX Česká republika, s.r.o.

Reklama

Komentovat