zdroj Střechy NOVÁK

Realizace střechy: 3 věci, které se vyplatí promyslet předem

13. 03. 2018 Sdílet

Uvažujete o komplexní rekonstrukci střechy, anebo aktuálně stavíte nový objekt? Ať už je vaše aktuální situace jakákoli, stoprocentně se budete muset rozmýšlet nad tím, jakým způsobem budete střechu realizovat a co všechno brát v potaz. Právě z toho důvodu se v následujících řádcích zaměříme na 3 základních záležitosti, jež je nezbytné v každém případě důkladně promyslet.

1. Vyplatí se realizace na klíč?

Na tuto otázku byste si měli odpovědět jako první. Někdo je natolik zručný, že pro něj bude oprava střechy doslova hračkou. Mnozí lidé volí řešení dodavatelským způsobem. Jinými slovy, domluví si nejprve tesaře a následně pokrývače i klempíře. Mnohdy takto lze ušetřit, nicméně zpravidla se setkáte s tím, že vám práce nebudou dokonale navazovat v důsledku nedostatku času jednotlivých řemeslníků. I proto je optimální porovnat ceny střechy u různých firem, které vše řeší na klíč.

2. Volba střešní krytiny

Tady buďte velmi obezřetní. Jak výstavba nové, tak i rekonstrukce střechy stávající totiž není vůbec levnou záležitostí. Největší finanční sumu ukrojí logicky nákup střešní krytiny. K dispozici je hned několik typů dle konkrétního materiálu. Asi nejoblíbenější, ale mnohdy nejnákladnější je klasická pálená taška s povrchovou úpravou. Optimální je nejdražší glazura. Za zlatou střední cestu lze považovat betonové tašky. Často se také využívá plech.

3. Střešní okna a doplňky

I na tento aspekt nezapomeňte. Vsaďte na moderní střešní okna, případně světlovody. Rozhodně je třeba promyslet i svody, rýny a okapy. Tady můžete také vybírat z několika materiálů. Nejdražší je měď, výbornou volbou je i klasický pozink nebo titan-zinek. V každém případě počítejte s následujícím faktem. Čím složitější střecha bude, tím se zvyšuje riziko zatékání a náklady.

Netušíte, na jakou firmu se obrátit? Naším tipem jsou Střechy Novák. Tato společnost postaví více než 300 střech ročně a specializuje se jak na rodinné domy, tak i na bytovky, činžáky a výstavbu podkrovních bytů. Běžně realizuje střechy v Praze i na mnohých jiných místech v České republice.

ZDROJ: PR článek společnosti Střechy NOVÁK s.r.o.

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: oprava střechy realizace střechy rekonstrukce střechy strešní krytina
Sdílejte článek