Jak prodloužit životnost střechy

Tipy, jak prodloužit životnost střechy

25. 06. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost EBM Co. nabízí nejoblíbenější druhy krytiny na našem trhu: keramické tašky Creaton a betonové tašky Euronit. Prozradíme vám několik užitečných tipů, které vám pomohou prodloužit životnost vaší střechy bez ohledu na to, zda je z betonu nebo z keramiky.

Základem u novostavby, ale i u rekonstrukce střechy je správný návrh skladby střešního pláště vypracovaný zkušeným projektantem. Při výběru střešní krytiny by měla hrát roli také délka poskytované záruky. Na betonovou střešní krytinu Euronit výrobce poskytuje 30letou záruku, na keramickou krytinu Creaton se vztahuje záruka 50 let. Funkční střecha, která může sloužit i více generacím by tak měla být kvalitně provedena v celé skladbě. Exkluzivní tašky by byly zbytečné, kdyby byla pod nimi navržena nekvalitní hydroizolační fólie, která by se rozpadla již po několika letech.

Odvětrání – základ dlouhé životnosti

Nejdůležitějším faktorem, který rozhoduje o délce životnosti střechy, je její správné odvětrání. Jeho cílem je odvádění vnější vlhkosti proniklé střešní krytinou, odvádění vnitřní vlhkosti z obytných prostor a vyrovnání rozdílů v teplotě konstrukcí. Správné odvětrání střechy není možné bez množství odvětrávacích prvků. Základním předpokladem je nasátí čerstvého vzduchu na dostatečné ploše ve spodní části střechy. Odvětrávání funguje na principu komínového efektu, proto musí být zabezpečeno odvětrávacími prvky u hřebene střechy.

Mnozí výrobci podmiňují záruku na střešní krytinu dodržením aplikace předepsaného počtu odvětrávacích prvků v souladu s technickou normou. Dbejte proto na bezpodmínečné dodržení záručního listu, jinak ztrácíte na záruku nárok.

Firstfix

Firstfix

Tip na bezproblémové odvětrání

Nejefektivnější a zároveň nejekonomičtější způsob odvětrání v hřebeni nabízí výrobce keramických střešních krytin Creaton. Jde o celokeramický systém Firstfix, díky němuž není třeba montovat hliníkové pásy a klasické větrací tašky. Jeho montáž je velice snadná a rychlá, což ušetří váš čas i peníze.

Více informací na www.ebmco.cz

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: dum rekonstrukce Rekonstrukce střechy střecha
Sdílejte článek

Diskuze