zdroj: KASTEN

Úspory a benefity

15. 09. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Každý jsme jinak náročný. Ale zimu doma nechce nikdo. Tedy skoro nikdo. Úspory neznamenají méně tepla, ale méně tepla spotřebovaného. A to znamená především méně tepla uniklého. Tepla, které draze platíme.

Týká se to především starších domů. Byly postaveny v době, kdy teplo nebylo drahé. Kdy dokonce bylo tak levné, že nikomu nevadilo topit a přitom mít otevřená okna. Ale doba topení „pánubohu do oken“ je už pryč. Teplo bude nejspíš dražší a dražší, takže jednou se možná jeho úspora vyrovná s cenou.

Co s tím? Stačí chvilku počítat. Z celkového množství tepla, o které při vytápění přicházíme, se nevhodným větráním připravíme cca o 30 %. Stěnami domu se ztratí 25 – 30 %, okny a dveřmi uteče 20 %, podlahou 12 % a střechou zbylých 8 %. Přibližně. Každý dům je jiný, každý má jinou energetickou náročnost, avšak poměr míst, kudy teplo uniká, realitě odpovídá.

zdroj: KASTEN

zdroj: KASTEN

Lze tomu zabránit. Odborně se tomu říká revitalizace obvodového pláště domu. Musí se vyměnit stará okna za nová, obvodové zdi a střecha zateplit. Finanční pomoc nabízí program Nová zelená úsporám.

Nejdůležitější však je, aby revitalizaci prováděli profesionálové. Aby pro zateplení byl použit certifikovaný zateplovací systém, aby aplikaci podle projektu prováděla firma, která má osvědčení odborné způsobilosti. Pak se peníze, které za revitalizaci utratíte, vrátí. V podobě pohodového bydlení. To není malý benefit.

Ing. Aleš Kocourek

KASTEN, spol. s r. o.
Větrná 145, 277 11 Neratovice-Byškovice
tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152
e-mail: info@kasten.cz
www.kasten.cz

ZDROJ PR článek společnosti KASTEN, spol. s r. o.

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: bytovy domy Bytový dům
Sdílejte článek

Diskuze