Hliníkové vchodové dveře PERITO Astrid

Víte jak si správně vybrat vchodové dveře?

09. 06. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Pouze dostatek informací vás může uchránit před zklamáním a dovést k těm správným dveřím pro váš dům. Výběr nových vchodových dveří se může jevit jako jednoduchá záležitost podmíněná pouze individuálním vkusem. Opak je však pravdou […]

Pouze dostatek informací vás může uchránit před zklamáním a dovést k těm správným dveřím pro váš dům.

Výběr nových vchodových dveří se může jevit jako jednoduchá záležitost podmíněná pouze individuálním vkusem. Opak je však pravdou a dokazují to i poměrně časté případy, kdy zklamaný zákazník řeší dodatečně různé komplikace a dožaduje se vyšší kvality, než mu byla dodána.

Jako u téměř všech produktů, se kterými se na našem trhu setkáváme, platí i pro vchodové dveře pravidlo, že za určitou cenu dostáváme přiměřenou kvalitu. U vchodových dveří tedy musíme pátrat po parametrech, které jsou důkazem kvality, a nerozhodovat se jen podle výše částky, kterou máme zaplatit. Na českém trhu je dnes dostatek možností, jak vybrat kvalitní dveře.

Hliníkové vchodové dveře PERITO Suzette

Hliníkové vchodové dveře PERITO Suzette

Účelem není platit vysoké částky za světové značky, ale vědět, jak a podle čeho se v této oblasti zorientovat a rozhodnout se pro kvalitní produkt třeba i od české společnosti.

Co byste měli vědět, než si vyberete dveře

Design

Vzhled bude současně s cenou určitě jedním z klíčových faktorů výběru. Kromě nabídky oblíbených modelů, které jsou téměř totožné u každého prodejce, se už dnes můžete setkat i s moderním designem dveří. Originální vchodové dveře si určitě vyberete z nabídky české společnosti PERITO s.r.o. , která v této oblasti spolupracuje se známým designérem Petrem Novaguem.

Hliníkové vchodové dveře PERITO Corinne

Hliníkové vchodové dveře PERITO Corinne

Rozměr

S rozměrem otvoru, kam potřebujete dveře zasadit, již v současné době není téměř žádný problém. I větší než standardní rozměry jsou běžnou součástí nabídky.

Materiál

V rozhodování a výběru těch nejlepších dveří nám pomůže široká nabídka používaných materiálů. Existuje však několik základních vlastností, podle kterých si můžete vybrat to nejlepší právě pro váš dům.

Dřevo – pokud má někdo dřevo rád, těžko ho přesvědčíte, aby dal přednost materiálu jinému. A to i přesto, že vyžaduje oproti jiným specifickou a pravidelnou péči.

Plast – velkou výhodou je cenová dostupnost plastových dveří. I ty se však neliší jen cenou, ale především kvalitou. Na první pohled stejný, ale levnější produkt, se kterým se nejčastěji setkáváme v hobby řetězcích, většinou v krátké době projeví své nedostatky. Nebuďte tedy zaskočeni, když vám ve specializované prodejně nabídne odborník jako základní produkt plastové dveře od 20 tis. Kč.

Vchodové dveře PERITO ENTRY Brigitte

Vchodové dveře PERITO ENTRY Brigitte

Hliník – hliníkové dveře jsou ze současné nabídky tím nejkvalitnějším a nejlepším. Samozřejmě tomu odpovídá i vyšší cena, která se pohybuje řádově od 40 tis. Kč. U žádného jiného materiálu ale nedosáhnete takového designu a precizního provedení detailů. Pokud hledáte dveře, které odpovídají trendům a drží krok s moderní architekturou, zvolte hliníkové dveře. Jsou tou nejlepší volbou také z hlediska životnosti, odolnosti proti povětrnostním vlivům, pevnosti a trvanlivosti. Při správné kombinaci stavební hloubky, šířky dveřní výplně a použití zatepleného dveřního profilu, můžete dosáhnout vynikajících hodnot tepelné prostupnosti vhodné i pro pasivní domy.

Hliníkové vchodové dveře PERITO Astrid

Hliníkové vchodové dveře PERITO Astrid

K hliníkovým dveřím se pak výborně hodí i moderní technologie pro jejich ovládání, např. pomocí bluetooth nebo otisku prstu.

Sklo – skleněné vstupní dveře jsou designovou záležitostí poslední doby. Hlavní předností těchto dveří je jejich vzhled. Vyhovují však i z hlediska tepelně izolačních vlastností a bezpečnosti. Používaná skla jsou kalená a odolná proti rozbití.

Bezpečnost

Pokud požadujete bezpečnostní dveře, musíte se obrátit na specializované firmy. Počítejte však s omezenou nabídkou designu a provedení. V převážné většině případů stačí zvolit pro dostatečnou bezpečnost dveří odpovídající komponenty, jako jsou kování, panty, bezpečnostní vložky a typ skla. Dle toho pak dveře spadají do různých bezpečnostních tříd, např. dle požadavků pojišťoven.

Vchodové dveře PERITO HPL Jarmila

Vchodové dveře PERITO HPL Jarmila

Několik rad

  • Nelekejte se vyšší ceny a požadujte odpovídající kvalitu.
  • Není plast jako plast – pozor na velké rozdíly v nabídce plastových dveří.
  • Trojsklo je dnes již standardem.
  • Čím větší tloušťka výplně, tím nižší hodnoty tepelného prostupu.
  • Montáž nechte na prověřených odbornících.
  • Chcete okna a dveře ve stejném dekoru? Řešte je současně. 
  • Inspirujte se na www.perito.cz
Vchodové dveře PERITO ENTRY Amanda

Vchodové dveře PERITO ENTRY Amanda

www.perito.cz, www.perito.eu

Zdroj: PR článek společnosti PERITO s.r.o.

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: dum dvere
Sdílejte článek

Diskuze