Cemix představuje nový vzorník

30. 04. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost LB Cemix, s.r.o., právě přichází s novým barevným vzorníkem šlechtěných omítek a fasádních nátěrů. Motto nového vzorníku je inspirováno přírodou: Duhově krásný. Řazení barevných odstínů ve vzorníku totiž vychází z přirozeného snoubení barev v duze, která je obecně pokládána za dokonalé ztělesnění barevné harmonie.

Ve spolupráci s designery

Výrobce nenechal při přípravách vzorníku nic náhodě a ke spolupráci přizval profesionální designéry v čele s Davidem Plouharem ze studia Monello. Ten je také autorem hlavního motivu vzorníku – barevného páva. „Motiv páva celý vzorník myšlenkově propojil. Nabízel se díky výstižné symbolice: Vějíř, duha, oka jsou symboly pro půvab, originalitu, ale také hrdost. Buďte pyšní na svou fasádu, tak zní vzkaz, který jsme chtěli předat zákazníkům,“ komentuje novinku designer David Plouhar. A je to právě jisté metaforické pojetí, které činí nový vzorník značky Cemix výjimečným. Podle Davida Plouhara „Nejde jen o klasický vzorník barev, ale vzorník se jménem, duší a příběhem.“

Přehledné řazení a značení barev

Celkem ve vzorníku zákazníci naleznou 366 barevných odstínů, řazených v 9 oddílech. Výběr z tak bohaté palety fasádních barev by mělo zákazníkům ulehčit hned několik praktických pomůcek a užitečných nástrojů.

Orientaci mezi jednotlivými barevnými oddíly (modrá, zelená, žlutá, oranžová, červená, okrová, hnědá, šedá, bílá) usnadňují výrazné přechody mezi barvami. Barevných kontrastů bylo dosaženo i díky přítomnosti tří extra sytých odstínů v každém oddíle. Zákazníka ve výběru barev tedy nematou plynulé přechody mezi jednotlivými barevnými řadami. Velmi zjednodušené je i značení odstínů: první dvě písmena jsou počátečními písmeny barvy (MO = modrá), následuje číslo pro barevnou řadu a číslo pro odstín (např. MO21). Většina odstínů ve vzorníku je za základní cenu, pouze malý počet odstínů patří do první nebo druhé příplatkové skupiny. Volbu odstínu usnadňují také rámečky, které izolují při výběru barvu od rušivých vlivů okolí a vizuály vzorových domů na průsvitné fólii pro simulaci barvy fasády.

zdroj: LB Cemix, s.r.o.

zdroj: LB Cemix, s.r.o.

Autentické vzorky barev

Velkým praktickým přínosem nového vzorníku je použití fyzických barev, které se nanášejí technikou stříkání na podkladní vrstvu, a ta která je při kompletaci ručně vlepována do konstrukce vzorníku. Nejde tedy o běžnější typ tištěného vzorníku, který zpravidla obsahuje drobné odchylky od reálné podoby.

Díky aplikaci reálných vzorků barev je povrch vzorků drsnější, ale také autentičtější. Struktura omítky má určitý vliv na vnímání barvy. Zatímco hladký povrch se jeví jako světlejší, hrubý naopak jako tmavší. Důvodem je odrazivost světla. Cemix má ve svém portfoliu zatírané omítky i rýhované, a to v různých zrnitostech.

Výrazné přechody mezi barvami usnadňují orientaci

Výrazné přechody mezi barvami usnadňují orientaci zdroj: LB Cemix, s.r.o.

Pomocí průhledných průsvitek a rámečků jednoduše vyberete správný odstín

Pomocí průhledných průsvitek a rámečků jednoduše vyberete správný odstín. zdroj: LB Cemix, s.r.o.

Skvělý design i technické řešení

Fasáda není jen o barvě a designu, ale především i o technickém řešení. Podle druhu podkladní vrstvy (zateplená/nezateplená fasáda, typ izolantu apod.) a klimatického zatížení mohou zákazníci volit materiály na akrylátové, silikonové, silikonsilikátové, silikátové nebo minerální bázi. Typ pojiva přitom ovlivňuje možnosti probarvení materiálu.

Odstín povrchové úpravy zateplovacích systémů je vhodné volit světlejší (s vyšším indexem odrazivosti), zákazníci se vyhnou vysokému tepelnému zatížení a případnému poškození vrstev zateplovacího systému. Světlejší barvy příznivě ovlivňují trvanlivost zateplených fasád. Ve vzorníku Cemix duhově krásný většina odstínů vyhovuje použití v zateplovacích systémech.

zdroj: LB Cemix, s.r.o.

zdroj: LB Cemix, s.r.o.

Konzultace přímo na stavbě

Jak je vidět, barevnost fasády a její technické řešení jsou dvě spojité nádoby. Cemix je dodavatelem komplexních řešení pro fasádní a omítkové systémy a v tomto smyslu poskytuje i technické poradenství. Koncoví investoři i realizační firmy mohou zdarma využít odborné pomoci značky Cemix a získat řešení na míru stavby. Nenašli jste ve vzorníku preferovaný odstín? Výrobce ho na přání vyrobí. Přímo na místě stavby pak můžete se zástupci společnosti probrat i takové aspekty, jako jsou klimatické podmínky, lokální trendy nebo například prašné či znečištěné prostředí. Koloristika fasád je totiž složitá problematika a dotýká se i otázek, které s ní jen zdánlivě nesouvisí.

Online pomocník při realizaci fasád

Zákazníkům, které nová fasáda nebo její oprava teprve čeká, by mohly posloužit webové stránky www.spickovezatepleni.cz. Obsahují veškeré vyčerpávající informace k zateplování staveb, včetně referenčních fotografií, možností financování zateplení nebo nabídky technických výpočtů či zhotovení termosnímků. Samozřejmě, nechybí ani průvodce barevným řešením fasád, respektive finální povrchovou úpravou. Velmi praktická je možnost přímo přes webové stránky oslovit konkrétní specialisty a snadno získat potřebné informace nebo kalkulace.

www.spickovezatepleni.cz

Nový web www.spickovezatepleni.cz dokazuje, že široký sortiment fasádních materiálů značky Cemix, včetně fasádních omítek v duhově krásné barevné škále, představuje jednu z nejlepších nabídek na trhu.

www.cemix.cz
www.spickovezatepleni.cz

ZDROJ: PR článek společnosti LB Cemix, s.r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: fasada financování stavby omitka stavebni materialy zatepleni
Sdílejte článek

Diskuze