FATRACLICK, THERMOFIX a LINO FATRA – novinky v produkci podlah společnosti Fatra

16. 06. 2010
Diskuze (1)
Sdílet

Společnost Fatra, a. s., jeden z největších výrobců vinylových podlahovin v Evropě, přichází na trh s další novinkou v oblasti designovaných podlah – vinylovou plovoucí podlahou FATRACLICK. Vinylová plovoucí podlaha FATRACLICK je nový koncept, který kombinuje všechny přednosti vinylových a plovoucích podlah s funkčností přírodního korku. Nabízí tak řešení pro všechny, kteří z různých důvodů odmítají klasické lino nebo chtějí odolnější a teplejší plovoucí podlahu.

Vinylová plovoucí podlaha FATRACLICK je vyrobena ze tří vrstev, kterými jsou:
• přírodní korková vrstva – spodní část výrobku zajišťující tepelnou a zvukovou izolaci podlahy,
• deska HDF se zvýšenou odolností proti vlhkosti – středová nosná část podlahy opatřená opatřena patentovaným zámkovým systémem UNICLIC®,
• vinylová podlahovina s polyuretanovou povrchovou úpravou – vrchní užitná vrstva podlahy s designem imitujícím dřevo a vysokou odolností.
Výsledkem vývoje není jen podlaha s elegantním designem, ale i podlaha splňující náročné technické požadavky poslední doby, jako jsou zdravotní nezávadnost, snadná údržba, vysoká protikluznost, odolnost proti běžným chemikáliím, odolnost proti špinění a opotřebení, snadná pokládka, příjemný tepelný a zvukový vjem. FATRACLICK se hodí do všech typů interiérů, v komerční i bytové výstavbě – od moderně nebo futuristicky zařízených prostorů až po klasicky elegantní byt či rodinný dům. Je vhodný i pro domácnosti s alergiky nebo malými dětmi. Speciální povrchová úprava navíc zajišťuje výborné antimikrobiální vlastnosti. Podlaha FATRACLICK se vyrábí v praktických dílcích o rozměrech 915 × 305 mm.

THERMOFIX
Aktuální kolekce THERMOFIX 2009 pokračuje ve svém úspěšném nástupu na trh. Až 34 dekorů imitujících dřevo je setříděno do kolekce ELEGANCE a RUSTIKAL. Dalších 10 dekorů imitujících keramickou dlažbu a kámen jsou prezentovány pod názvem STONE.
Tato speciální heterogenní vinylová podlahovina je v dílcích, složena z několika vrstev s vloženým skelným rounem. Užitná nášlapná transparentní vrstva je opatřena mechanickým dezénem. Povrch je navíc opatřen polyuretanovou vrstvou, která zvyšuje odolnost a usnadňuje údržbu. THERMOFIX je možné aplikovat do místností s podlahovým vytápěním. Materiál reaguje na prohřívání dokonce rychleji než většina ostatních podlahových krytin, což je pro uživatele příjemné. THERMOFIX je vhodný do komerčních prostorů, prodejních center, vstupních hal, na chodby a do kanceláří úřadů či institucí, do hotelů a restaurací. Pro jeho odolnost lze THERMOFIX používat i v halách s lehkou výrobou. Svou cestu si našel samozřejmě i do obytných prostorů a domácností.

LINO FATRA
Počátkem tohoto roku představila společnost Fatra inovovanou kolekci tradičních PVC podlah LINO FATRA 2011–2013.

Nová kolekce obsahuje 16 druhů PVC podlahovin o 160 různých vzorech. Kromě 14 vzorů nové heterogenní podlahoviny Novoflor Extra Ideal je určitě zajímavostí v produkci homogenních podlahovin LINO FATRA podlahovina Eletrostatik Q, Dynamik Q s elektrostatickými vlastnostmi. Tato podlahovina je určena jak pro aplikace do prostorů s požadavkem na elektrostaticky vodivé provedení PVC podlahy (např. prostory s nebezpečím výbuchu, laboratoře, RTG pracoviště, operační sály, přípravny), tak i do prostorů, v nichž je požadováno antistatické provedení podlahy (např. počítačové sály, výroba elektroniky či oblast telekomunikací).

Podlahoviny Fatra splňují přísné evropské normy. LINO je všeobecně vhodné pro všechny typy interiérů. Svými vlastnostmi je předurčeno k použití jak do domácností, tak do komerčních a průmyslových prostorů či v oblasti zdravotnictví.


Chcete vyhrát luxusní vinylové podlahy?

Jak na to? Stačí přijít na www.fatrafloor.cz a do soutěžního boxu nahrát fotografii vaší podlahy z Fatry.

1. cena • 50 m² luxusní plovoucí vinylové podlahy FatraClick
2. cena • 50 m² luxusní vinylové podlahy Thermofix
3. cena • Digitální fotoaparát v hodnotě 7.000,-
4. cena • Digitální fotoaparát v hodnotě 3.000,-


Soutěž končí 1.1.2012.

Více informací o podlahovinách společnosti Fatra naleznete na www.fatrafloor.cz, případně na www.fatra.cz.

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: cambria interier krytina podlahy
Sdílejte článek

Diskuze

 • Dobrý den,

  potřebujeme vyřešit druh krytiny do místnosti, kde je spojená kuchyň s obývákem.

  Jsou zde i balkonové dveře ven, je tedy nutné, aby zvolená krytina byla odolná.
  Chtěli bychom mít zároveň podlahu teplou a měkkou na nášlap.

  Jakou podlahu byste doporučili?

  Děkuji za odpověď

  Nováková Andrea

  Pardubice

  Nováková

  Nováková Andrea