Zdroj: Baumit

Gelovou technologií ke snadnější zpracovatelnosti

26. 08. 2023 Sdílet

Prémiové lepicí a stěrkové hmoty na zateplovací systémy renomovaného výrobce stavebních materiálů Baumit patří dlouhodobě k produktové špičce na trhu. To však neznamená, že by nebyl prostor pro další vylepšení těchto výrobků, a tak i v letošním roce přichází Baumit se zavedením tzv. gelové technologie.   

Hned na úvod si vyjasněme, že se nejedná o změnu charakteru a složení výrobků, ale o úpravu především v oblasti zpracování, včetně strojní aplikace. V konkrétní produktové řadě lepicích a stěrkových hmot se jedná o tři prémiové výrobky nově označené symbolem gelové technologie na balení – Baumit openContact, Baumit StarContact a Baumit ProContact.

Zmíněný přechod na gelovou technologii u lepicích a stěrkových hmot určených k zateplování stavebního objektu rozhodně ocení jak soukromí stavebníci, tak profesionální realizační firmy zabývající se aplikací ETICS systémů na rodinné nebo bytové domy.

Lešení na domě

Aplikace lepicí a stěrkové hmoty Baumit s gelovou technologií při zateplení rodinného domu. Zdroj: Baumit

Podstatou této úpravy u všech třech zmíněných produktů je inteligentní implementace GEL-matrice do struktury hmoty. Výsledek této implementace se poté projevuje ve větší pružnosti i hladší a krémovější konzistenci lepicí a stěrkové hmoty. Při strojní aplikaci přináší gelová technologie kromě snadného zpracování také časovou úsporu a tím snížení nákladů na realizaci zateplení.

Nově aplikovaná gelová technologie u třech zmíněných prémiových lepicích a stěrkových hmot tedy zachovala jejich původní oceňované vlastnosti, avšak propůjčila těmto výrobkům tolik žádanou mnohem jednodušší zpracovatelnost přímo na stavbách. Připomeňme si nyní krátce možnosti jejich využití.

Baumit openContact

Paropropustná a lepicí stěrková hmota na cementové bázi, nově s aplikací gelové technologie, je především součástí zateplovacího systému Baumit open, jehož prodej v uplynulých měsících Baumit velmi podporoval. Často lze tuto suchou minerální směs použít také v kombinaci se systémem pro dodatečné zateplení.

Nanášení gelové technologie

Aplikace lepicí a stěrkové hmoty Baumit s gelovou technologií při zateplení rodinného domu. Zdroj: Baumit

Její největší předností jsou ovšem vysoká paropropustnost a zároveň přídržnost k podkladu. Svým složením a difuzní otevřeností je rovněž vysoce vodoodpudivá, což ji předurčuje mimo jiné k použití během sanačních prací na stavebním objektu. Lepicí a stěrková hmota Baumit openContact je vhodná k lepení hned několika typů izolačních desek Baumit open a též při použití bezhmoždinkových systémů.

Baumit StarContact

Průmyslově vyráběná suchá minerální směs Baumit StarContact je vhodná na lepení a stěrkování všech typů fasádních tepelněizolačních desek a je doporučována i na extrudovaný polystyren (XPS). Svou suverénní univerzálností je platnou součástí široké škály zateplovacích systémů Baumit.

Nanášení na fasádu

Aplikace lepicí a stěrkové hmoty Baumit s gelovou technologií při zateplení rodinného domu. Zdroj: Baumit

Investory a realizačními firmami je velmi oblíbená díky vysoké bezpečnosti a spolehlivosti, které jsou samozřejmě zachovány i v nové jemné gelové konzistenci. S výrazně vysokou přídržností lze lepicí a stěrkovou hmotu Baumit StarContact použít vedle exteriéru také v interiéru stavebního objektu. Navíc ji lze využít také při stěrkování betonového podkladu.

Baumit ProContact

Trio výrobků s nově aplikovanou gelovou technologií uzavírá lepicí a stěrková hmota Baumit ProContact,, která je rovněž součástí několika vysoce kvalitních zateplovacích systémů Baumit v kvalitativní třídě A.

Jedná se o suchou minerální směs, která je velmi vhodná i jako vyrovnávací stěrka na minerální podklady, např. u jádrových omítek. Stejně jako v již zmíněných dvou případech je však určena především k lepení a stěrkování fasádních tepelněizolačních desek.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti Baumit

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: fasáda domu zateplení domu
Sdílejte článek