Hliníková okna šetří energii a vynikají designem

02. 04. 2015
Diskuze (1)
Sdílet

Každý materiál pro výrobu oken s sebou nese svá pro i proti. Při výběru je však třeba produkt posuzovat komplexně a nenechat se ovlivnit pouze jednou kladnou či zápornou vlastností. Představme si nyní blíže materiál, který převážně charakterizují samé přednosti a pozitiva. Řeč je o hliníku a oknech hliníkových, na která se ve svém sortimentu již řadu let specializuje německá společnost Schüco International KG.

První hliníkové okno firma představila v roce 1951 a od té doby nabízí stále dokonalejší okenní i dveřní hliníkové profily. Vybírat lze například z hliníkových oken Schüco nové generace, která splňují hodnoty tepelné izolace na úrovni pasivních domů.

„Hliník je materiál, který umožňuje vyrobit okna lehká, mimořádně konstrukčně přesná, bez jakýchkoli deformací v průběhu času, snadno ovladatelná, zároveň odolná a v podstatě nezničitelná. Ve srovnání s dřevěnými a plastovými okny, u kterých se počítá s životností přibližně 30 let, je životnost hliníkových profilů přibližně dvojnásobná,“ zdůrazňuje Ing. Pavel Byrt, obchodní ředitel společnosti Schüco CZ s.r.o. Díky pevnosti, tuhosti a nízké hmotnosti hliníku lze vyrábět velké prosklené plochy bez nutnosti přerušení vyztuženími a příčkami. „Hliník je odolný vůči povětrnostním vlivům, změnám teplot i vůči chemickému působení, a tak ani po letech užívání není třeba hliníková okna ošetřovat a povrchově udržovat. Navíc díky svým statickým vlastnostem vyniká v různých specifických konstrukcích, např. v prosklených fasádách, polostrukturálních a strukturálních fasádách či v konstrukcích bezrámového zasklení, kde je ve srovnání se dřevem či plastem bezkonkurenční jedničkou,“ doplňuje Pavel Byrt.

zdroj: Schüco CZ s.r.o.

zdroj: Schüco CZ s.r.o.

Izolovaně a nehlučně

Ke konkurenceschopnosti přispívají výborné hodnoty tepelné a zvukové izolace. Dnešní hliníková okna v těchto parametrech bez problémů splňují hodnoty, kterými se před lety pyšnila pouze PVC okna s dvojitým zasklením. Vůbec nejlepším reprezentantem vynikajících tepelně izolačních vlastností je hliníkový okenní profil Schüco AWS 90.SI+, který kromě čistého designu disponuje certifikátem potvrzujícím vhodnost pro pasivní domy. Hliník navíc oproti PVC nabízí mnohem větší tuhost a konstrukční přesnost dosedávajících prvků. I handicap v podobě zvýšené tepelné vodivosti, která vedla k promrzání rámů v zimě, byl překonán. Moderní typy oken jsou vybaveny tzv. přerušením tepelného mostu, kdy se do hliníkového profilu vkládá pruh z nekovového materiálu, nejčastěji z polyamidu vyztuženého sklolaminátovými vlákny, který zabraňuje tepelné vodivosti a tím zlepšuje izolační vlastnosti rámu.

Technologie společnosti Schüco umožňují vyrobit velkoformátová hliníková okna o malé konstrukční hloubce (pouhých 65 – 75 mm) i šířce rámu. Tento profilový minimalismus přispívá k elegantnosti na pohled, maximálnímu průchodu světla a umožňuje nabídnout velkoryse dimenzované designové skvosty. Okna mohou mít libovolný tvar i barvu.

zdroj: Schüco CZ s.r.o.

zdroj: Schüco CZ s.r.o.

Pohodlně, bezpečně a automatizovaně

Hliníková okna zaručují bezpečnost a snadné ovládání. Kování bývá skryto v konstrukčním rámu tak, aby nerušilo na pohled. Pro manuální ovládání je v nabídce široká škála klik a madel. Okna však lze ovládat také dálkově, automatizovaně nebo centrálně dálkově přes PC. Proti násilnému vniknutí do objektu jsou hliníková okna velmi dobrá sama o sobě, neboť hliníkové profily jsou výjimečně silné a odolné proti deformaci. Navíc je lze vybavit protipožární a protikouřovu ochranou, neprůstřelností do třídy odolnosti FB 6 či individuální úrovní zabezpečení až do třídy WK3.

zdroj: Schüco CZ s.r.o.

zdroj: Schüco CZ s.r.o.

Více informací nejdete na www.schueco.cz.

ZDROJ: PR článek Schüco CZ s.r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: design hlinik okno
Sdílejte článek

Diskuze

  • Nám takto prosklenou stěnu doporučil náš architekt, který nám dělal celý projekt na domě a myslím, že nás přesně vystihl. S manželem máme rádi tyhle vzdušné prostory, jen jsme netušili kolik taková stěna vyjde a musím říct že jsem to čekala v daleko větším finančním rozmezí.

    Nella