Jak ušetřit při výstavbě

Jak ušetřit při výstavbě

13. 04. 2010
Diskuze (0)
Sdílet

Výstavba rodinného domu obvykle znamená celoživotní investici a pro většinu z nás následně i dlouhodobé splácení stavebního úvěru nebo hypotéky. O to více bychom se měli zajímat o to, abychom svoje peníze investovali rozumně a zároveň získali co nejlepší bydlení. Domy z cihel přitom patří k nejoblíbenějším typům staveb.

Moderní technologie dokáží výstavbu zrychlit a zjednodušit, služby firem ji zase usnadní či zlevní. Proč toho nevyužít. Díky spojení obojího může stavebník získat kvalitní bydlení za slušnou cenu. A co se na trhu nabízí? Několik možností pro ty, kteří budou stavět z POROTHERMU, přiblížil Ing. Petr Veleba ze společnosti Wienerberger.

1. Příprava maltového lože pro první vrstvu broušených cihelVyberte si správné cihly

Při výběru materiálu neberte v potaz jenom cenu cihel, ale i to, co od bydlení očekáváte. „Sledujte náklady, které budete v novém domě pravidelně vydávat za vytápění. Dobrou pomůckou může být POROmetr, který naleznete na www.porometr.cz a s jehož pomocí okamžitě zjistíte, kolik tepla uteče zdmi a jakou částku protopíte stěnami,“ vysvětluje Ing. P. Veleba. „Menu“ na POROmetru nabízí přehled hodnot všech cihel POROTHERM vhodných pro výstavbu obvodového zdiva, takže můžete získat celkové srovnání energetické náročnosti domů postavených z různých druhů cihel.

Zjistěte, kolik prostavíte

Na POROmetru si můžete zjistit i náklady na vnější zdivo a cenu za provedení hrubé stavby (bez nákladů na základovou desku a přípojky). Stačí si v odkazu Výpočet nákladů na stavbu vybrat typ zvoleného domu, uvést plochu fasády (bez plochy oken a dveří) a navolit cenu za hodinovou práci zedníka. Po zadání těchto informací už měřítko samo, podle předem nadefinovaných údajů o náročnosti výstavby jednotlivých typů domů a ceně jednotlivých typů zdiva, vše spočítá. V přehledně uspořádaném grafu, mapujícím výdaje na stavbu, se tak dozvíte celkovou cenu za pořízení hrubé stavby i dílčí výdaje za cihly a práci zedníka. Protože „menu“ poskytuje informace o všech cihlách POROTHERM vhodných pro vnější nosné zdivo, lze rychle porovnat ekonomickou výhodnost výstavby z jednotlivých typů cihel.

Rychle, jednoduše a sami

Zvažte možnost postavit si svoje bydlení svépomocí. Pokud se rozhodnete pro technologii POROTHERM Profi DRYFIX System, můžete hrubou stavbu na již hotové základové desce zvládnout do týdne. Při zdění touto technologií už navíc nepotřebujete míchačku, protože cihly se k sobě spojují speciální PUR pěnou. Samotné zdění je velmi snadné. Speciální dózy s pěnou dostanete v odpovídajícím množství zdarma při nákupu broušených cihel POROTHERM Profi DRYFIX. Při použití této technologie je zdivo velmi rychle pevné a zůstává suché. Můžete zdít i v zimě v mrazu, a to až do teploty –5 °C.

2. Kladení první vrstvy broušených cihel 3. Urovnávání první vrstvy broušených cihel


Nekupujte, půjčte si!

Pokud jste se rozhodli pro výstavbu domu z broušených cihel POROTHERM Profi, pomůcky pro zdění nemusíte kupovat, ale lze si je zapůjčit. Zakládací a nivelační soupravu a také nanášecí válec pro zdění na tenkou spáru pořídíte ve více než stovce prodejen stavebnin, které díky spolupráci s firmou Wienerberger nyní fungují i jako půjčovny. Jejich seznam naleznete na www.porotherm.cz/kontakty.

Zdarma si pozvěte odborníka

Jestliže budete sami stavět technologií POROTHERM Profi DRYFIX System, pozvěte si na svoji stavbu odborníka, který vám zdarma pomůže se založením první řady cihel a vysvětlí další postup zdicích prací. Tuto pomoc si můžete vyžádat na www.porotherm.cz/zakladani. Petr Veleba dále doplňuje: „V rámci služby zajistí společnost Wienerberger příjezd odborného stavebního technika a jeho pomoc v délce maximálně do pěti pracovních hodin. Služba v hodnotě 7 000 Kč je k dispozici bezplatně.“

POROTHERM profi DRYFIX System POROTHERM profi DRYFIX System

Nechte si poradit!

Využijte všech možností dát si poradit od odborníků. Obraťte se se svými dotazy na technické poradce společnosti Wienerberger, kontakt na ně naleznete na www.porotherm.cz/kontakty. Ochotně vám poradí nejen ohledně stavby, ale třeba i ohledně rekonstrukce, obložení domu lícovými cihlami nebo provedení chodníků a příjezdových cest z keramické dlažby. Dobrou příležitost ke konzultacím poskytují také různé stavební výstavy a veletrhy. Od 13. do 17. dubna můžete například navštívit mezinárodní stavební veletrh IBF v Brně. Kromě jiného tu lze zhlédnout i velmi oblíbené ukázky zdění technologií POROTHERM Profi DRYFIX System, kde maltu nahradila speciální PUR pěna.

Více informací získáte na zákaznické lince 844 111 123 nebo na www.porotherm.cz.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: cihla rodinny dum stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze