Krásný život bez bariér

Krásný život bez bariér

12. 02. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost VEKA, výrobce plastových okenních profilů, přichází na český trh s novým systémem pro zdvižně posuvné dveře VEKASLIDE, který má výrazně lepší vlastnosti než dosavadní systém HST. Umožňuje totiž vyrábět zdvižně posuvné dveře hned v pěti základních schématech dělení a otevírání. Velkoplošné prosklené plochy lze podle potřeby posouváním otevírat a poskytnout tak bezbariérové propojení interiéru s venkovním prostorem.

V souladu s požadavky moderní architektury dosáhl VEKASLIDE elegantního a štíhlého vzhledu. Tvarování pohledových částí navazuje na oblíbený design stávajících okenních systémů společnosti. Co se týká barevného provedení rámové konstrukce, je možné kromě základní bílé varianty vyrábět dveře v jednostranně i oboustranně barevné variantě. V současné době je v nabídce zhruba 40 barevných odstínů jak v oblíbených imitacích dřeva, tak i v pastelových barvách. Systém také umožňuje dodávat elementy velkých rozměrů – až do šířky 6,5 m a výšky 2,6 m, přičemž posuvná křídla mohou být až 3 m široká.

V souladu se zpřísňujícími se požadavky na úsporu tepla byly také výrazně zlepšeny tepelně izolační vlastnosti u zdvižně posuvných dveří VEKASLIDE. Zdokonalené těsnění posuvných prvků je předpokladem pro dosažení velmi příznivých hodnot vodotěsnosti a spárové průvzdušnosti výrobků. Všechny hlavní profily nového systému budou samozřejmě vyráběny zásadně s tloušťkou vnějších stěn ve třídě A podle ČSN EN 12608. Spolu s vyměřenými výztužemi a důmyslnou konstrukcí to umožňuje dodávat stabilní a bezpečné velkoplošné zdvižně posuvné dveře.

Více na www.veka.cz

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: design okna vetrani
Sdílejte článek

Diskuze