Maltovinové pojivo Multibat PLUS

Maltovinové pojivo Multibat PLUS

07. 10. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Multibat PLUS je maltovinové pojivo určené pro staveništní přípravu vysoce kvalitních malt pro zdění i omítání. Díky svému univerzálnímu použití nalézá uplatnění jak na dodavatelsky řešené bytové i další výstavbě, tak na malých stavbách a […]

Multibat PLUS je maltovinové pojivo určené pro staveništní přípravu vysoce kvalitních malt pro zdění i omítání. Díky svému univerzálnímu použití nalézá uplatnění jak na dodavatelsky řešené bytové i další výstavbě, tak na malých stavbách a rekonstrukcích prováděných svépomocí.

Tento druh pojiv byl uveden na český trh se stavebními materiály ve druhé polovině devadesátých let minulého století. Vývoj a uvedení na trh Multibatu PLUS byly inspirovány dlouholetými zkušenostmi s těmito druhy materiálů získanými v západní Evropě. Více než desetileté praktické zkušenosti českých stavbařů potvrzují, že adaptace tohoto druhu výrobku pro tuzemské podmínky výroby a použití byla úspěšná.

Multibat PLUS vyrábí v České republice firma Lafarge Cement, a.s. Výrobek složený z mletého portlandského slínku, vybraných minerálních složek a speciálních přísad v maltách plně nahrazuje cement, vápno a ostatní běžně používané přísady. Při přípravě výroby bylo použito know-how mateřské společnosti Lafarge.

Použití pojiva Multibat PLUS je velmi jednoduché. Malty se na staveništích připravují v běžné stavební míchačce mísením Multibatu PLUS s pískem a vodou. Při přípravě malt se nepoužívají žádné další přísady. Poměr pojiva a písku určuje vlastnosti připravované malty. Tento poměr je také jediným rozdílem mezi maltou pro omítání a maltou pro zdění.

Zdicí malty připravené z pojiva Multibat PLUS lze použít jako obyčejné malty (typ G) podle ČSN EN 998-2 pro spojování všech typů kusových staviv, cihel, keramických bloků, kamene i betonových tvárnic. Tyto malty jsou však vhodné i pro spárování režného zdiva.

Výhody zdicích malt z Multibatu PLUS: Malty jsou velice poddajné, mají prodlouženou dobu zpracovatelnosti a příznivé hodnoty konečných pevností.

Malty pro omítání připravené z pojiva Multibat PLUS jsou vhodné pro vnitřní i vnější dvouvrstvé a vícevrstvé omítky jako obyčejné malty (typ GP) podle ČSN EN 998-1 na všechny obvyklé typy podkladového zdiva. Tyto malty lze použít ve spojení se všemi dnes běžně dostupnými zdicími materiály při omítání novostaveb i při renovacích fasád.

Pojivo Multibat PLUS je vhodné i pro přípravu malt k celoplošnému postřiku pod vlastní omítkovou vrstvu, tzv. špric.
Výhody malty pro omítání z Multibatu PLUS spočívají především ve výborné přídržnosti k podkladu při snadné aplikaci a poddajnosti při vyrovnávání. Speciální přísady zajišťují vznik vyššího obsahu vzduchových mikropórů a současně delší dobu zadržují v maltě vodu. Díky tomu jsou omítky po vyzrání dobře prodyšné, nepraskají a mají vyšší odolnost vůči působení mrazu.

Multibat PLUS je balen v pytlích po 30 kg na europaletách o celkové hmotnosti 1,44 tuny. Palety s Multibatem PLUS jsou zabaleny do smršťovací PE fólie, a tak chráněny před povětrnostními vlivy.

Multibat PLUS je vyráběn v souladu s ČSN EN 413-1 a nese označení CE.

Další informace o pojivu Multibat PLUS naleznete na www.lafarge.cz

Zdroj: Lafarge Cement, a. s.

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: malta pojivo stavba
Sdílejte článek

Diskuze