Zdroj: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Rekonstrukce koupelny snadno pomocí sádrokartonu Rigips

22. 09. 2022 Sdílet

Ne každý si dnes může pořídit zcela nové bydlení. Raději se přikloní ke koupi staršího objektu, který postupně předělá k obrazu svému. Jako první přichází na řadu právě rekonstrukce koupelny. Jak cestu k nové koupelně uspíšit, a přitom ušetřit nejen čas, ale i vaši peněženku?

Pro rekonstrukci jsou systémy suché výstavby ideální, protože se sádrokartonem jde výstavba mnohem rychleji. Rychlost je v případě výstavby skutečně úplně jinde než s klasickou cihlou. Při použití sádrokartonu zkracujete čas minimálně na polovinu, protože se úplně vyhnete mokrým procesům, tedy čekání na vyzrávání a schnutí např. zdicí malty, jádrové omítky a štuku. V případě, že narazíte na partu šikovných řemeslníků, můžete mít hotovo i za 21 hodin. Přesvědčte se o tom u našeho příkladu rekonstrukce bytového jádra

Jaký sádrokarton je pro koupelnu vhodný?

Do prostor jako je koupelna, toaleta nebo kuchyně je klasický zelený sádrokarton, protože se jedná o prostory s vyšší vzdušnou vlhkostí
do 90 % v tzv. přerušovaném cyklu. Zatím co do míst s extrémní vlhkostí nad 90 %, trvalým výskytem vody nebo se zvýšeným rizikem vzniku plísní je nutné zvolit desku s vyšší odolností. Jedná se například o bazény, vývařovny, veřejné sprchy, fitness a wellness centra pro které je nutné zvolit sádrokarton Glasroc H, který je pro extrémně vlhké prostředí vhodný.

Impregnovana_deska_RFI-DFH2-1200

Zelená impregnovaná protipožární deska (RFI-DFH2). Zdroj: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

V případě, že v koupelně plánujete zavěšení těžších polic, velkého zrcadla či jiného vybavení, vsaďte na vysokopevnostní sádrokarton Habito® H. Únosnost Habito® H je až 34 kg na jeden kotevní bod, a to i při použití běžného vrutu do dřeva. Deska je impregnovaná i zároveň protipožární a je vhodná pro konstrukce s vysokými nároky na odhlučnění.

Vysokopevnostní impregnovaná protipožární deska Habito® H (DFRIH2)

Vysokopevnostní impregnovaná protipožární deska Habito® H (DFRIH2). Zdroj: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Výhody sádrokartonu v koupelně

  • Rovný povrch: narozdíl od klasického zdiva nevyžadují sádrokartonové desky vyrovnání před lepením obkladů.
  • Nízká hmotnost: sádrokarton nezatěžuje původní konstrukci, váží několikanásobně méně než pórobeton nebo běžné cihly.
  • Menší tloušťka příčky: sádrokartonové konstrukce jsou až 2x tenčí než, konstrukce z pórobetonu nebo cihel, takže nezaberou moc místa. Ušetříte tak obytný prostor.
  • Snadné vedení instalací: elektroinstalace a rozvody vody můžete jednoduše vést skrz profily, bez pracného řezání drážek jako v případě tradičních materiálů.
  • Dobré akustické vlastnosti: již běžný sádrokarton výborně tlumí hluk. Pro ještě lepší odhlučnění zvolte Modré akustické desky s impregnací.
  • Rychlá realizace: montáž sádrokartonu je mnohonásobně rychlejší a efektivnější. Nemusíte čekat na dlouhé zasychání malty. 
  • Rekonstrukci zvládnete svépomocí: v případě, že máte jen trochu šikovné ruce, bude pro vás rekonstrukce se sádrokartonem snadný projekt, který zvládnete raz dva. 

Pokud se samotné montáže obáváte, obraťte se na technickou podporu Rigips – telefonicky na tel.: 226 292 224 nebo e-mail ctp@rigips.cz. Odborníci vám poradí s výběrem správné skladby konstrukce, postupem a pomohou vám i s kalkulací projektu.

Sadrokartonova koupelna

Zdroj: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Pokud se rozhodnete rekonstruovat koupelnu svépomocí, bude se vám určitě hodit videonávod: Koupelna ze sádrokartonu Habito® H. V případě, že práci necháte profesionálům, využijte poptání realizace na portálu nejremeslnici.cz

Inspirujte se povedenými realizacemi koupelen ze sádrokartonů Rigips. 

Zdroj: PR článek společnosti SGCP, divize Rigips

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: plánování rekonstrukce Rekonstrukce koupelny sádrokartony
Sdílejte článek