Stavební sezona je tady! Hrubou stavbu můžete zvládnout do týdne. Zděte na pěnu POROTHERM DRYFIX

12. 01. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

I stavbu cihlového domu můžete zvládnout rychle. Nevěříte? Pokud místo malty sáhnete po zdicí pěně POROTHERM DRYFIX a budete už mít hotovou základovou desku, můžete se pohledem na hrubou stavbu rodinného domu kochat do týdne. Zdění je jednoduché a rychlé. Jedinou nezbytností je použít k výstavbě broušené cihly POROTHERM.

Stále více lidí se dnes opět pouští do stavby rodinného domu svépomocí. Důvodem je nejen značná úspora nákladů za zedníky či za stavební firmu, ale i skutečnost, že dnešní moderní materiály umožňují stavět rychle, přesně, snadno a efektivně. Důkazem je zdění na pěnu POROTHERM DRYFIX, které je čím dál populárnější.

Jednoduše, rychle, a dokonce i v zimě

Při zdění s pěnou DRYFIX se nemusíte bát brzkého příchodu zimy, který by ohrozil harmonogram stavebních prací. Touto technologií totiž jde zdít až do –5 °C. Ve srovnání s klasickým zděním nahradí jediná dóza s pěnou až 3 a půl kolečka malty. Pěnu dostanete zdarma v odpovídajícím množství při nákupu cihel POROTHERM Profi DRYFIX. Pěnu DRYFIX stačí na cihly nanést ve dvou pruzích, na nenosné příčky pak v jediném pruhu.

Na tenkovrstvou maltu s nanášecím válcem či maltovacím vozíkem

Z broušených cihel můžete stavět i na takzvanou tenkovrstvou maltu. Malta se na cihly jednoduše nanáší speciálním válečkem se zásobníkem ve vrstvě 1 mm.

Pokud se rozhodnete pro současnou horkou novinku, minerální vatou plněnou cihlu POROTHERM T Profi, pak budete potřebovat maltovací vozík. Speciální maltu dostanete zdarma v odpovídajícím množství při nákupu cihel.

Profesionální pomoc při zakládání

Při výstavbě z broušených cihel musíte dbát na přesnost zdění. Jedním z nejdůležitějších a nejnáročnějších kroků je precizní založení stavby – tedy položení první řady cihel v přízemí a v patře nad stropní částí. Abyste si mohli být jisti, že je vše v pořádku, můžete při zakládání využít profi pomoc od výrobce – společnosti Wienerberger cihlářský průmysl.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz

Zdroj: Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: rodinny dum stavba stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze