Teplo domova? Zateplit nebo připlatit…?

02. 09. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Je to tak. Zateplení nějakou korunu stojí, ale jako bonus k úsporám, přináší podstatně vyšší komfort bydlení. Pokud jsou peníze za zateplení vynaloženy s co největším efektem. Čertovo kopýtko totiž bývá, jak jinak, ukryto v detailech, na které není vždy nejlíp vidět. Nejde totiž jen o „nalepení“ polystyrenu na stěny, ale o to, co tomu předchází a kdo to posléze dělá a hlavně, jak to dělá. Jde o to, aby zateplení bylo kvalitní, funkční a účinné po celou dobu životnosti. Aby se investice vyplatila.

Neratovická společnost KASTEN se revitalizací bytových domů zabývá již 20 let. Není proto v oboru nováčkem, který by se chtěl svézt na konjunktuře. Ing. Aleš Kocourek, jednatel společnosti, má bohaté zkušenosti a také už četl dost děkovných dopisů.

Co byste těm, kteří o zateplení uvažují, poradil?
A. K.: „Aby se nejdříve poradili. S tím, kdo tomu rozumí. Je třeba mít dobrý projekt, kvalifikovaného, kompetentního dodavatele, vyplatí se přizvat autorizovaného technika, který bude na stavbě provádět technický dozor za investora. Jeho honorář se vrátí v dobře provedeném díle. Když je dodavatel členem Cechu pro zateplování budov, je to určitá záruka. Členové Cechu se totiž zavazují k dodržování Kodexu kvality a profesní etiky…“.

neratovice_edvarda-benese-966_09

neratovice_edvarda-benese-966_09

Co je při výběru dodavatele priorita? Cena?
A. K.: „Dobrá cena. To, že úspory ve spotřebě tepla dosahují v průměru 50%, zlepšuje se pohoda bydlení, je dáno především pečlivým, kvalitním provedením. Proto je nutné dodavatele pečlivě vybírat. Nabídky mohou být lákavé a na první pohled velmi výhodné. Ale když o výběru dodavatele díla za milióny rozhodne pouze nabídnutá cena a je vybrán dodavatel, který nabídl tu nejnižší, aniž by stejnou váhu měly ověřené reference, tak se takové jednání dost podobá ruletě. Za málo peněz si vždycky takový investor pořídí pouze velkou nejistotu.“

Jaké garance dává KASTEN?
A. K.: „Spolupracujeme úzce s investorem. Při úvodních úvahách, při přípravě projektu a veškeré dokumentace, pomáháme při návrhu financování, při přípravě podkladů pro podání žádostí o možné státní dotace, zajišťujeme stavební práce. Taková spolupráce je dobrým předpokladem úspěchu. Za 20 let jsme získali dost zkušeností. Proto můžeme garantovat vysokou kvalitu, dohodnutý termín i sjednanou cenu.“

KASTEN, spol. s r.o., je členem Cechu pro zateplování budov, držitelem certifikátu ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001, držitelem Osvědčení odborné způsobilosti k provádění ETICS.
V roce 2010 společnost získala titul Firma roku 2010 Středočeského kraje.
V rámci CZECH TOP 100 získala prestižní ratingové ocenění ČEKIA Stability Award 2013 s hodnocením AA, tedy vynikající.
_____________________________________
Kontakty:
KASTEN spol. s r.o.
Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice
Tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152, e-mail: info@kasten.cz; www.kasten.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KASTEN spol. s r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: bytove domy stavebni materialy zatepleni
Sdílejte článek

Diskuze