Instalace chytrého komína HELUZ SMART
Zdroj: HELUZ

Chytrý komín HELUZ SMART je ideální pro moderní úsporný dům

01. 11. 2022 Sdílet

Nový chytrý komín HELUZ SMART je určen pro ty, kteří si chtějí postavit moderní efektivní dům. Novinka je totiž ideální kombinací ekonomické výhodnosti, úspory místa, jednoduché instalace a univerzálního využití. Zároveň je kompatibilní s moderními technologiemi domu, jako je např. rekuperace.

O novém komínovém kompletu HELUZ SMART lze říci, že je s rozměry 32 x 32 cm nejmenší keramický komín na trhu (oproti tradičním 40 x 40 cm). Díky již z výroby izolované izostatické vložce je montáž komínu maximálně snadná a zároveň je komín HELUZ SMART vhodný pro naprostou většinu běžných spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Zvládne pevná, plynná i kapalná paliva, suchý i mokrý provoz.

Komínový systém HELUZ SMART

Zdroj: HELUZ

Komínový systém HELUZ SMART kombinuje půdorys ve tvaru čtverce o rozměrech 32 x 32 cm s nejžádanějšími průměry kruhové izostatické vložky 160 mm a 180 mm. „Keramické komíny obvykle mají větší rozměry 40 x 40 cm, takže to je skutečně hodně subtilní konstrukce v rámci toho, co do něj dokážeme dát. Určitě to je nejmenší komín z keramických tvárnic na našem trhu,“ potvrzuje Ing. Martin Coufalík, produktový specialista společnosti HELUZ. Jednou z výhod komínového systému HELUZ SMART je tedy úspora místa.

Snadná instalace díky z výroby izolované izostatické vložce i broušeným tvárnicím

Komínové těleso HELUZ SMART sestává z obvodového pláště z jednodílné broušené keramické tvárnice, do které se na stavbě vkládá izolovaná izostatická vložka. Ta je izolovaná již z výroby, což snižuje počet kroků při samotné montáži, která je tak výrazně rychlejší, jednoduší a bezpečnější. Ostatní komíny jsou obvykle dodávané jako tvárnice, vložky a samostatná izolace.

Vzorek skladby komínu HELUZ SMART

Zdroj: HELUZ

Izolací pak buď musíte vložku na stavbě obalit, nebo ji vkládáte do tvárnice, což je samozřejmě pracnější a složitější postup. „Tím, že dodáváme vložku s integrovanou izolací, tak stavebník už jen skládá broušené tvárnice a do nich vkládá vložku. V rámci stavěných zděných komínů se jedná o nejpokrokovější a nejjednodušší systém. Navíc bych zdůraznil fakt, že komín je tvořen přesnými broušenými tvárnicemi, což u jiných komínových systémů a našich konkurentů není samozřejmostí. Broušené komínové tvárnice obvodového pláště tedy také přispívají k rychlé montáži,“ pokračuje Martin Coufalík, produktový specialista společnosti HELUZ.

Předností nového komínu HELUZ SMART je i jeho univerzalita. Je vhodný pro naprostou většinu běžných spotřebičů, zvládne pevná, plynná i kapalná paliva, suchý i mokrý provoz. Právě certifikace nejen pro základní suchý provoz, ale i pro ten mokrý (například u moderních automatických kotlů na uhlí nebo pelety se vlhkost obsažená ve spalinách sráží na stěnách komínové vložky a stéká dolů) je další přednost nového komínu HELUZ SMART. Zákazník totiž není omezen, jaký spotřebič může na komín napojit, protože má certifikovaný univerzální komín pro suchý i mokrý provoz.

Komínové těleso HELUZ SMARt

Zdroj: HELUZ

Komín HELUZ SMART je v interiérové části dostatečně těsný, aby nezvyšoval energetické ztráty budovy nebo například nekomplikoval provoz domácí vzduchotechniky. Komín s obyčejnou šamotovou vložkou musí mít větrací mřížku, která spojuje interiér s exteriérem kvůli provětrávání komínu z důvodu vysoušení a bezpečnosti. Ale protože komín HELUZ SMART má prémiovou kvalitu vnitřní izostatické vložky, která provětrávání nepotřebuje, tak spodní mřížka není potřeba. Je tedy vhodný do nízkoenergetických domů.

Komínové systémy HELUZ byly jako první v Česku (a zatím i jediné) certifikovány podle nové evropské normy. Umožňují snížit mezeru mezi komínem a hořlavými materiály až na 30 mm, a to při zachování stoprocentní požární bezpečnosti. To samozřejmě platí i pro komín HELUZ SMART.

Zdroj: PR článek společnosti HELUZ

Kategorie: Vytápění
Tagy: komínové systémy komíny
Sdílejte článek