ZDROJ FENIX

Elektrické topné systémy firmy Fenix mají u nás i ve světě úspěch

20. 02. 2018
Diskuze (0)
Sdílet

Obchodní skupina FENIX Group a.s. je na trhu už 27 let a od začátku jejího podnikání se jí daří. Páteř výrobního programu tvoří podlahové a stropní topné fólie ECOFILM, topné kabely, rohože a systémy protiúrazové ochrany ECOFLOOR, sálavé topné panely ECOSUN (vč. mramorových panelů MR a skleněných panelů GR pro reprezentativní místnosti) a přímotopné elektrické konvektory ECOFLEX.

Za dobu své existence se firma stala nejen nejvýznamnějším tuzemským dodavatelem elektrických topných systémů, ale i výrazným exportérem s vývozem do 63 zemí světa. V Evropě je dnes FENIX největším evropským výrobcem elektrických sálavých topných systémů.

ZDROJ FENIX

ZDROJ FENIX

A že jsou dnes elektrické topné systémy „trendy“, svědčí i čísla za loňský rok. Tržby celé skupiny FENIX za rok 2017 dosáhly výše 1,440 mld. Kč a proti výsledkům roku 2016 se zvýšily o 12 %. Na rekordních výsledcích se i letos výrazně podílel český trh, který je z pohledu objemu tržeb v posledních letech jedničkou celé skupiny. Přesto je společnost FENIX Group nadále silně exportní firmou – své topné systémy exportuje do 63 zemí na 5 kontinentech. V sedmi zemích zaměstnává 323 zaměstnanců, z toho v České republice 178. Průměrná mzda tuzemských pracovníků je 34.301 Kč.

ZDROJ FENIX

Nynější vývoj na trhu ČR v oblasti elektrických topných systémů kopíruje situaci v dalších evropských zemích. Trendem je masové užití elektrických systémů v energeticky úsporných domech. V těchto aplikacích je elektrické vytápění vyhodnocováno jako naprosto bezkonkurenční. Dlouhodobě roste také zájem o sálavé panely. Důvod je jasný – tepelná ztráta budov, a tedy i spotřeba energie, v posledních letech významně poklesla a v mnoha případech tak přestaly být rozhodující provozní náklady. Důležitějšími faktory se staly celková výše prvotní investice, snadná regulace, nízké náklady na údržbu a revize, životnost, spolehlivost systému a míra komfortu.

Holding Fenix má v současnosti své výrobní zázemí v šesti zemích – kromě České republiky také na Slovensku, ve Francii, Španělsku, ve Velké Británii, Norsku. Čerstvou novinkou je rozšíření o nového člena – společnost FENIX Deutschland GmbH se stala součástí skupiny v únoru 2018. Největší odbytiště pro FENIX představovala loni Česká republika, Francie, Velká Británie, Slovensko, Německo, Švédsko, Dánsko, Finsko, Rakousko a Španělsko.

ZDROJ FENIX

ZDROJ FENIX

Úspěšně proběhl v loňském roce přesun výroby vysokoteplotních sálavých panelů a montážní linky nízkoteplotních sálavých panelů v Jeseníku, který byl kvůli uspokojení vysoké poptávky naprostou prioritou. Pokračovalo i měření provozních parametrů administrativního centra Fenix Trading v Jeseníku, které funguje jako pilotní projekt pro ověření spolupráce střešní fotovoltaické elektrárny s domovními bateriemi a chytrou sítí. „Dvouleté testovací období skončí na podzim letošního roku, kdy také vydáme detailní závěrečnou hodnotící zpráva.“ uvedla ing. Kateřina Jezerská, ředitelka Fenix Trading.

ZDROJ FENIX

ZDROJ FENIX

„I v roce 2018 budeme pokračovat v investicích, které posílí naši výrobu, obchod i vývoj,“ říká ing. Cyril Svozil, majitel a předseda představenstva Fenix Group a.s. a dodává: „Tou první byla již dokončená akvizice německé společnosti Limmer Import-Export a vznik FENIX Deutschland GmbH, pokračovat budeme i v další automatizaci výroby v Jeseníku. V plánu je nákup pozemků a rozšíření nového výrobního závodu Fenix Slovensko a úspěšně pokračuje také pilotní projekt špičkovací stanice v závodě v Jeseníku, který realizujeme s naším start-upem AERS s.r.o. Zvažujeme také investice do výroby baterií, ale to je zatím jen ve fázi úvah.“

ZDROJ FENIX

ZDROJ FENIX

ZDROJ: PR článek společnosti FENIX

Kategorie: Vytápění
Tagy: elektrické topné systémy elektrické topné tělesá Fenix otopné systémy
Sdílejte článek

Diskuze