I tepelné čerpadlo může být designovou záležitostí

I tepelné čerpadlo může být designovou záležitostí

20. 09. 2019 Sdílet

Tepelná čerpadla vzduch/voda využívají venkovní vzduch k získání tepelné energie pro vytápění a přípravu teplé vody díky slunci, které ohřívá naši atmosféru a vnější vrstvu zemské kůry. Díky tomu je ve vzduchu vždy dost tepelné energie, a to dokonce ve studených zimních dnech nebo v noci.

Účinná technika, jednoduchý princip

Tepelné čerpadlo funguje na opačném principu než lednice: odebírá teplo z okolí a dodává ho do systému v podobě otopné a teplé vody. Takto získaná energie zcela postačuje pro zajištění tepelného komfortu pro Váš rodinný dům.

Tepelná čerpadla se i na českém trhu stávají stále oblíbenějším zdrojem tepla. Z toho důvodu značka Bosch rozšířila portfolio svých výrobků i na oblast tepelných čerpadel a na podzim tohoto roku uvede na trh nové tepelné čerpadlo vzduch/voda Compress 7000i AW.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo Bosch Compress 7000i AW se závěsnou variantou vnitřní jednotky zdroj Bosch Termotechnika

K dispozici jsou 2 výkonové varianty čerpadla – 8 a 14 kW. Pokročilá invertorová technologie umožňuje plynule řídit okamžitý výkon celého zařízení. Výkon tepelného čerpadla se tak automaticky přizpůsobuje Vašim aktuálním potřebám a využívá jen tolik energie, kolik je právě potřeba.

Dalším faktorem, který přispívá k úspoře nákladů na vytápění, je účinnost zařízení. Tepelné čerpadlo je zařazeno do třídy energetické účinnosti A++ (pro vytápění) a dosahuje topného faktoru COP až 5,1 (při A7 /W35). Výstupní teplota umožňuje využití tohoto tepelného čerpadla i v rodinných domech vybavených radiátory, není tak nezbytně nutné investovat další finanční prostředky do podlahového vytápění.

Tepelné čerpadlo

zdroj Bosch Termotechnika

Tepelné čerpadlo se skládá ze dvou jednotek – venkovní a vnitřní. Venkovní jednotka je vyrobena z materiálů s vynikajícími tepelnými a akustickými izolačními vlastnostmi. To usnadňuje nejen transport a instalaci čerpadla, ale hlavně významně přispívá ke snížení hluku a nežádoucích vibrací. Ve vzdálenosti 1 metru dosahuje hladina hluku přibližně stejné úrovně jako chladnička.

Compress 7000i AW je založeno na revoluční technické koncepci, která nabízí dvě základní funkce. Poskytuje nejen příjemné teplo, ale v horkých letních dnech můžete svůj domov také snadno ochladit.

Vnitřní jednotka je k dostání ve dvou variantách, a to závěsná varianta s elektrickým dohřevem nebo stacionární varianta (tzv. Tower) s integrovaným zásobníkem teplé vody o objemu 190 l. Obě vnitřní jednotky jsou vybaveny pokročilou regulací, která umožňuje integraci do systémů s míchanými okruhy nebo např. fotovoltaickým systémem.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo Bosch Compress 7000i AW se stacionární vnitřní jednotkou s integrovaným 190 l zásobníkem zdroj Bosch Termotechnika

Přední kryt vnitřních jednotek je vyroben z nerozbitného titanového skla, které z tohoto stroje činí designově perfektní vybavení domácnosti. Velkou výhodou tepelného čerpadla je jeho kompaktní konstrukce – stacionární provedení s integrovaným zásobníkem potřebuje pouze 1 m2 podlahové plochy.

Díky integrovanému IP modulu lze tepelné čerpadlo řídit na dálku pomocí chytrého telefonu. Stačí si do zařízení s operačním systémem Android nebo iOS nainstalovat aplikaci EasyRemote a odkudkoliv měnit nastavenou pokojovou teplotu, teplotu TV nebo sledovat solární zisky topného systému. Aplikace je volně ke stažení na AppStore nebo GooglePlay.

Více informací naleznete na www.bosch-vytapeni.cz

Zdroj: PR článek společnosti Bosch Termotechnika s.r.o.

Kategorie: Vytápění
Tagy: tepelná čerpadla
Sdílejte článek