Zdroj: Zehnder Group

Měníte radiátory? Charleston Retrofit lehce nahradí litinové i jiné opotřebované topné těleso

24. 09. 2021 Sdílet

Staré radiátory mají mnohé nevýhody: dlouhé doby náběhu, nedostatečný tepelný výkon, nebezpečí vzniku koroze a vápenatých usazenin. Přitom jejich výměna nemusí být komplikovaná. Díky shodné rozteči bočního připojení lze Charleston Retrofit instalovat na stávající rozvody bez velkých stavebních úprav.

Prvotřídní topná tělesa z rodiny Charleston jsou optimální řešení zejména pro rekonstrukce rodinných domů a bytů. Umožňují jednoduchou náhradu litinových těles i výměnu jiného starého radiátoru za nový. Momentálně jsou k dostání za velmi zvýhodněných podmínek, využijte příležitosti.

Radiátory Zehnder Charleston lze úspěšně použít i pro nízkoteplotní otopné soustavy, vytápěné tepelným čerpadlem nebo kondenzačním kotlem. Jejich dimenzováním na nízké přívodní teploty lze dosáhnout žádaných úspor při spotřebě tepelné energie. Většinu topné energie do okolí odevzdávají v podobě příjemného sálavého tepla.

Stylový radiátor v moderním rodinném domě

Zehnder Charleston – originál mezi článkovými trubkovými radiátory – se rovněž hodí do moderních interiérů s osobitým charakterem a stylem. Zdroj: Zehnder Group

To, že Charleston Retrofit je možné přizpůsobit stávajícím rozvodům trubek, tedy zcela beze změny připojení, stavebních úprav a většího znečištění, již bylo zmíněno. Nabídka kompletních těles zahrnuje samozřejmě nejčastější rozměry bočního připojení, s roztečí 500 mm, 600 mm či 900 mm, ale také další možné varianty.

Pojďme se ale podívat také na jeho další přednosti.

Kratší doba instalace, snadné uchycení

Radiátory Charleston jsou dodávány kompletní jako jeden kus v požadovaném počtu článků, v barvě a připojení dle objednávky. To zaručuje jednoduchou instalaci odborným topenářem. Také promyšlený způsob kotvení pomocí rychloupínací sady Zehnder EasyFix přispívá ke zkrácení doby montáže. Větší bezpečnost nabízí lehčí konstrukce tělesa oproti litinovým radiátorům. Poškození při transportu zabraňují robustní kartonové obaly. Smršťovací fólie chrání radiátor při instalaci i malování a odstraňuje se až při stěhování.

Moderný radiátor na styl retro montáž

Smluveným instalatérům bude snadná montáž díky rychloupínacím konzolám EasyFix vyhovovat. Ušetří se i čas strávený na místě. Zdroj: Zehnder Group

Rychlý náběh tepla i celkově lepší tepelná regulace

Rychlé reakce radiátorů na změnu teplot jsou cenné zejména v rekonstruovaných budovách s moderní otopnou soustavou. Interiéry se rychle vyhřejí, ale zbytečně nepřetápí, když to není žádoucí. Oproti litinovým tělesům se radiátory Zehnder Charleston vyznačují extrémně rychlým náběhem na potřebnou teplotu. Povrch radiátoru se při natápění nahřeje z 20°C na 65°C za pouhé 4 minuty, přičemž teploty 57°C dosáhne již za 2 min. Při chladnutí dokáže zase lépe reagovat na požadavek snížení teploty. Informace z měření detailněji

Ceny zvýhodněny, kvalita zůstává

Konkurenceschopná cena činí momentálně z radiátoru Charleston Retrofit více než atraktivní volbu. Stávající zvýhodněné podmínky pro český a slovenský trh znamenají snížení cen za jeden článek na podobnou úroveň, jako je tomu u litinových radiátorů, a navíc výrazné přiblížení k cenové hladině radiátorů deskových. Nutno dodat, že výběrem radiátorů Charleston švýcarského výrobce Zehnder získáte vysoce kvalitní produkt s dvousložkovým lakováním s dlouhou životností, mnohem vyšší odolností proti korozi a mechanickému poškození. Výrobky Retrofit jsou svým vzhledem, technologií výroby i použitými materiály zcela totožné jako ostatní ocelové trubkové radiátory Zehnder řady Charleston.

Moderní radiátor v koupelně

Nejen v bytě působí Zehnder Charleston velmi elegantně. Také v koupelně přispějí radiátory Zehnder k většímu pohodlí a modernímu vzhledu. Zdroj: Zehnder Group

Zehnder Charleston – flexibilní radiátor pro jakékoliv použití

S radiátory Zehnder Charleston naleznete správné řešení pro každý interiér. Nabídka zahrnuje širokou škálu rozměrů standardních i „na míru“ s výškou až 3 m, jakoukoliv délku (počet článků x 46 mm) a s možností zvolit 5 variant hloubky (2 až 6-ti trubkové provedení). Vysokou variabilitu podtrhuje více než 35 různých způsobů připojení včetně provedení s integrovaným ventilem Completto. Tento originál mezi článkovými ocelovými radiátory přesvědčuje nadčasovou elegancí a transparentním vzhledem. Vysoký komfort poskytuje sálavé teplo, které rychle vyhřeje váš obytný prostor. Vyrábí se také v provedení do oblouku, jako volně stojící v prostoru či „rohové“ řešení, s lavicí, ale i ve verzi do koupelen s držákem na ručník. Žádný jiný radiátor není tak variabilní.

Moderný radiátor na styl retro

Speciální průhledný lak Technoline – s lesklou nebo matnou povrchovou úpravou – činí jedinečným téměř jakýkoli interiér. Zdroj: Zehnder Group

Speciální katalog k dispozici

V katalogu Charleston Retrofit (tištěná i elektronická verze) najdete také ceny za článek i za konkrétní modely. Další možné varianty provedení a velikostí radiátorů Zehnder Charleston, rozličné způsoby připojení a upevňovacích sad jsou uvedeny v kompletním ceníku.

Dokumenty ke stažení a více informací

Zehnder Charleston a jeho funkční přednosti jsme také představili
při webináři

Zdroj: PR článek společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o

Kategorie: Vytápění
Tagy: koupelnová tělesa litinové radiátory radiatory rekonstrukce bydlení žebříkové radiátory žebrový radiátor
Sdílejte článek