Zdroj: Thorma

Moderní krbová kamna

07. 05. 2021 Sdílet

Společnost THORMA Výroba přináší na trh moderní krbová kamna. Výrobky jsou navrženy tak, aby splňovaly nejpřísnější emisní normy v Evropě a byly vhodné i pro nové rodinné domy. Dosahují účinnosti až 84 %, a tak zabezpečí nízkou spotřebu dřeva. Ohniště s možností napojení na externí přívod vzduchu zvyšují váš komfort a čistotu ovzduší v domácnosti. Kvalitní zpracování vám přinese bezstarostné používání a snadnou údržbu.

Účinnost krbových kamen roste

Ačkoli jsou krbová kamna spíše dekorativním doplňkem, mají i své provozní náklady. Ty sestávají hlavně z nákladů na palivo, kterým jsou brikety nebo palivové dřevo. Pokud chcete tyto náklady snížit, vybírejte svůj spotřebič podle tepelné účinnosti. Tento parametr udává, jak efektivně dokáže spotřebič vytěžit energii z paliva.

Moderní krbová kamna

Zdroj: Thorma

Rozdíl ve spotřebě paliva za dva-tři roky mezi výrobkem s nižším standardem a kvalitním výrobkem může být více než cenový rozdíl mezi  nimi. Proto počáteční úspora pár korun může vyjít draho v budoucnosti při provozu.

Moderní krbová kamna

Zdroj: Thorma

Emise krbových kamen

Různé země Evropské unie zpřísňují emisní limity a požadavky na krbová kamna. Jedny z nejpřísnějších požadavků má například Rakousko (norma §15a B-VG). Krbová kamna na dřevo musí dosahovat vyšší účinnosti než 80 % a musí mít nízké hodnoty CO, NOx a prachu. Toho samozřejmě dosáhne jen kvalitní spotřebič, a to při používání palivového dřeva nebo briket. Doporučuje se tedy při výběru sledovat nejen slovenskými zákony stanovený požadavek mít CE certifikát, ale i splňování rakouské normy §15a B-VG nebo německé normy BImSchV.

Více na www.thorma.sk

Zdroj: Thorma

Kategorie: Vytápění
Tagy: krb krbová kamna vytapeni
Sdílejte článek