krbová kamna

Oživte svůj interiér designovými kamny

28. 08. 2020 Sdílet

Pohled do plamenů bývá tím nejlepším odreagováním od problémů každodenního života.  V podzimních a zimních měsících nám mohou pohled do ohně poskytnout krbová kamna. Podle čeho se ale při jejich výběru řídit, aby dobře fungovala?

Výhodou krbových kamen je vedle rovnoměrného rozdělení tepla po celé domácnosti i nezanedbatelná úspora energie. Investice do pořízení kamen se vám přibližně za rok vrátí v rozdílu cen topiva. Kromě ušetření peněz však kladou kupující stále větší důraz i na vzhled. Moderní krbová kamna jsou totiž také designovou dominantou interiéru. Vyberete si kamna s panoramatickým prosklením, jímž je vidět oheň ze tří stran? Dáte přednost atypickému pískovcovému obkladu? Nebo raději zvolíte klasické kachle?

krbová kamna

Krbová kamna Azul se stanou obdivovaným doplňkem každé domácnosti. Upoutají atraktivním pískovcovým obkladem a elegantním designem. Zdroj Mountfield

Ještě než začnete vybírat design, měli byste uvážit typ kamen. Pro ty, kteří uvažují o koupi kamen do rodinného domu nebo bytu, jsou nejlepší volbou ocelová dvouplášťová, kachlová, nebo peletová kamna.

Dvouplášťová ocelová kamna se poměrně rychle zahřejí a díky přirozené cirkulaci nasají studený vzduch od podlahy, který ohřejí mezi plášti a horem vypustí do místnosti. Za předpokladu optimálního umístění dokážou bez problému temperovat i okolní místnosti.

Kachlová kamna

Jestliže milujete klasiku, budou pro vás kachlová kamna Gerona ta pravá. Už na první pohled vykouzlí dojem pohádkové chaloupky z dob našich prababiček. Navíc mají díky velkému podílu keramiky vysokou tepelnou účinnost a ekonomický provoz s nízkou spotřebou paliva. Zdroj Mountfield

Kachlová kamna jsou zase romantika. S designem můžete čarovat dle libosti a v jejich prospěch mluví i technické argumenty. Vynikají vysokou účinností, která se pohybuje mezi 80 až 90 %. Provoz je velmi ekologický s nízkou spotřebou paliva. Po zahřátí sálají teplo dlouhodobě, a to i několik hodin po vyhasnutí. Nezanedbatelné jsou i malé nároky na obsluhu, prakticky žádný servis a velmi dlouhá životnost.

Moderní způsob topení pak představují kamna na pelety. Jsou nejen ekologická, protože s nimi nepřijde žádný dřevní odpad nazmar, ale samostatná. Nemusíte každou chvíli přikládat dřevo a pečlivě střežit oheň, aby nevyhasl. Kamna se postarají skoro o všechno sama. Uvnitř mají zabudovaný zásobník, kam nasypete pelety, na digitálním displeji nastavíte požadovanou teplotu a čas, kdy chcete mít v místnosti teplo, a kamna zařídí zbytek. Teplotu pak můžete jednoduše regulovat zmáčknutím tlačítka.

peletová kamna

Kompaktní peletová kamna Delia mají ocelový skelet, automatickou regulaci teploty, bezpečnostní termostat s ručním resetem a možnost variabilního napojení na horní či zadní kouřovod. Zdroj Mountfield

Jestliže chcete mít krbová kamna jako primární zdroj tepla pro větší byt nebo dům, měli byste uvažovat o teplovodním výměníku, který napojíte na rozvod tepla do jednotlivých místností prostřednictvím trubek a radiátorů. Některé typy výměníků nemusí být připojeny nastálo, je možné je odstavit, nahradit záslepkou a v případě nutnosti zase znovu do systému zapojit.

Pokud chcete ušetřit ještě víc, a navíc se chovat ekologicky, můžete zvolit kamna s terciárním spalováním. Jde o spalovací proces, jenž zužitkovává zbytkové hořlavé plyny, které by za jiných okolností odešly nevyužity se zplodinami komínem. Prodlužuje se tak doba hoření, zvyšuje účinnost a snižuje celková spotřeba paliva.

Více informací o cenách a dalších produktech najdete na www.mountfield.cz

ZDROJ: PR článek společnosti MOUNTFIELD

Kategorie: Vytápění
Tagy: kachlová kamna Krbová kamna Od partnerů Peletová kamna
Sdílejte článek