Peletová kamna

Peletová kamna jsou oblíbeným doplňkem do domácnosti, které dokáží nahradit hlavní zdroj vytápění. Peletová kamna mohou být teplovodní nebo teplovzdušné. Kamna na pelety mají většinou jednoduchý design, vyznačují se štíhlým obdélníkovým tvarem se zaoblenými hranami. Peletová kamna mají ocelové pláštění, které je překryté barvou, většinou neutrální. V závislosti od výrobce některé peletová kamna mají různá nastavení a vlastnosti včetně samovznícení a ovládání dálkovým ovladačem. O peletových kamnech se říká, že spojují tradice s budoucností a novými trendy. Zjistěte více v našich článcích o peletových kamnech nebo o jiných možnostech vytápění vaší domácnosti. Získáte také nové nápady a inspirace pro nové, hezčí bydlení.

Moderní retro jídelna
Vytápění

Jak správně topit v krbu a krbových kamnech

Aby vám krb či krbová kamna sloužily co nejlépe a nejdéle, je důležité dodržovat při jejich používání několik pravidel. Jak v nich správně topit, jsme se zeptali odborníků z praxe.

žena sedí v rodinném domě v popředí kamna
Vytápění

I teplo má konkrétní podobu

Pohled do plamenů bývá tím nejlepším odreagováním od problémů každodenního života. V podzimních a zimních měsících nám mohou pohled do ohně poskytnout krbová kamna. Podle čeho se ale při jejich výběru řídit, aby dobře fungovala?

krbová kamna
Vytápění

Oživte svůj interiér designovými kamny

Pohled do plamenů bývá tím nejlepším odreagováním od problémů každodenního života.  V podzimních a zimních měsících nám mohou pohled do ohně poskytnout krbová kamna. Podle čeho se ale při jejich výběru řídit, aby dobře fungovala?

Vytápění

Krby v proměnách času

O tom, že získání ohně bylo pro lidstvo minimálně stejně důležité jako později vynález kola, knihtisku či penicilinu, asi není sporu. Slouží nám dodnes, navzdory skutečnosti, že po zavedení ústředního vytápění a elektrických a plynových rozvodů tradičnímu „ohništi“ mnozí předpovídali osud Neandertálců… Co se mění, je způsob, jakým docílit, aby oheň v naší domácnosti byl spíše dobrým sluhou, než zlým pánem.