Zdroj: Vaillant Group Czech

Podle jakých kritérií vybrat to správné tepelné čerpadlo

20. 11. 2023 Sdílet

I přes velký boom tepelných čerpadel, tlak energetické krize a nutnost ochrany životního prostředí v nás tepelná čerpadla stále vzbuzují mnoho otázek. Vyplatí se, jaká je návratnost, jsou účinná? Hodí se všude, nebo jen pro novostavby? Je jejich instalace náročná, vyžaduje venkovní jednotka spoustu prostoru? Pracují tepelná čerpadla pouze s podlahovým vytápěním? Nebude venkovní jednotka hlučná? Pokud vás trápí jen toto, pak se nemáte čeho obávat.

Na co byste se ale měli určitě dobře zaměřit, je výběr toho správného dodavatele, respektive výrobce. Na trhu se v minulých letech objevilo mnoho dodavatelů napříč cenovým rozpětím i původem výrobků. V tomto případě bychom se měli vyvarovat tomu, že se budeme ohlížet pouze na cenu tepelného čerpadla.

Jak víme, pořízení tepelného čerpadla vyžaduje vyšší počáteční investici, ale s ohledem na návratnost investice se jednoduše vyplatí. V mnoha případech lze navíc získat i státní příspěvek z některého z aktuálních dotačních programů.

Vaillant Group Czech

Zdroj: Vaillant Group Czech

Další možností je například ptát se po referencích a realizovaných zakázkách. Anebo se můžete vydat přímo za tradičními výrobci tepelné techniky s léty prověřenou kvalitou jak výrobků, tak poskytovaného prodejního i poprodejního servisu. Mezi takové se hrdě řadíme i my se značkou Protherm.

V našem sortimentu nabízíme tepelná čerpadla řady GeniaAir v provedení vzduch-voda. Přestože tato tepelná čerpadla pro svůj provoz potřebují samozřejmě i přívod elektrické energie, tak při správném zateplení domu a nastavení celého topného systému lze dosáhnout toho, že až 75 % spotřeby energie bude pokryto právě z volně dostupných obnovitelných zdrojů.

Tepelná čerpadla Protherm GeniaAir se skládají ze dvou částí. Venkovní jednotky, která absorbuje teplo z okolního vzduchu a je umístěna ve venkovním prostoru domu. A vnitřní jednotky, která je nejčastěji umístěna v technické místnosti, kuchyni nebo ve sklepě.

Tepelné čerpadlo odebírá teplo z venkovního prostředí a přeměňuje jej na energii pro vytápění. Potřebuje přibližně 1 kWh elektřiny, aby vyprodukovalo 4 kWh topné energie. Ale není to jen o generování tepla, v létě naopak lze tepelným čerpadlem chladit. A nezapomeňme ani na ohřev vody.

Vaillant Group Czech

Zdroj: Vaillant Group Czech

Protherm nabízí i řešení s integrovaným zásobníkem teplé vody. Venkovní jednotky tepelných čerpadel Protherm jsou jedny z nejtišších na trhu. Sousedé uslyší ve vzdálenosti tří metrů od venkovní jednotky zvuk, který odpovídá tikotu hodinek. A tepelná čerpadla lze samozřejmě ovládat i přes aplikaci ve vašem mobilním zařízení.

Protherm nabízí obě varianty tepelných čerpadel, jak variantu monoblok, tak variantu split. Rozdílem v těchto variantách je, že u monobloku GeniaAir Mono se topná voda ohřívá přímo ve venkovní jednotce tepelného čerpadla a potrubím je vedena do domu.

U GeniaAir Split se topná voda ohřívá až ve vnitřní jednotce. Každá z variant má své výhody a nevýhody, proto je vždy doporučeno se o výběru poradit přímo s odborníky. Tepelná čerpadla jsou řešením jak pro novostavby, tak i pro starší domy. Vždy je však třeba projekt správně uchopit a zároveň je třeba se na každý projekt podívat individuálně a zvážit, co je pro danou situaci tím nejlepším řešením.

Neméně důležitý je také prodejní a poprodejní servis. V případě našich tepelných čerpadel garantujeme, že o tepelné čerpadlo bude dobře postaráno po celou dobu jeho životnosti. Spolupracujeme se širokou sítí proškolených montážních firem a servisních partnerů, kteří mají naši plnou podporu, pro vaši spokojenost.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti Vaillant Group Czech s.r.o.

Kategorie: Vytápění
Tagy: tepelná čerpadla
Sdílejte článek