Přízemní bungalov velmi efektivně vytápí elektrické podlahové topení

27. 04. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Stále dokonalejší konstrukce zamezující tepelným ztrátám budov se starají o to, že i celková spotřeba energie potřebné k vytápění energeticky úsporných objektů významně klesá.

ECOFILM obyvaci pokoj foto Fenix

ECOFILM obyvaci pokoj foto Fenix

V mnoha novostavbách tak přestávají být rozhodující provozní náklady a mnohem důležitějším faktorem se stávají celková výše prvotní investice, náklady na údržbu a revize, potřebná míra obslužnosti provozu topení, jeho životnost, spolehlivost celého systému a míra komfortu potřebné obsluhy. Za tohoto stavu pak také prudce roste význam masového užívání elektrických topných systémů, které všechny uváděné výhody přinášejí.

NED-Košice-Ťahanovce-foto-exteriér

NED Košice Ťahanovce foto exteriér

NED-Košice-Ťahanovce-foto-interiér2

NED Košice Ťahanovce foto interiér

Potvrzuje to i nízkoenergetická přízemní dřevostavba se sedlovou střechou v severovýchodní části východoslovenského města Košice. Bungalov se zastavěnou plochou 109 m² a obytnou plochou 122 m² nabídl majitelům dispozici 4+kk, a jeho srdcem je obývací pokoj, který je v duchu současného trendu propojený s kuchyní. Dům je plně elektrifikovaný a hlavním zdrojem vytápění jsou elektrické podlahové kabely ECOFLOOR, položené pod dlažbou v betonové mazanině, pod laminátovou podlahou v obývacím pokoji je vytápění zajištěné topnými fóliemi ECOFILM.

NED-Košice-Ťahanovce-foto-interiér1

NED Košice Ťahanovce foto interiér

Regulace vytápění je realizována lokálně po místnostech digitálními termostaty. Celá investice vytápění byla vyčíslena na cca 40.000 Kč, cenově atraktivní je i spotřeba elektrické energie. Za období duben 2014 až červen 2015 (včetně) spotřebovala na vytápění a běžný provoz čtyřčlenná rodina celkem 5131 kWh, přičemž v nízkém tarifu činila spotřeba 393 kWh, ve vysokém pak 4738 kWh. Celkové roční náklady na vytápění a provoz představovaly za 14 měsíců necelých 17.000 Kč.

ECOFLOOR-koupelna

ECOFLOOR-koupelna zdroj Fenix

Reálný provoz tohoto domu tak opět a zcela jednoznačně dokazuje, že rodinný dům s elektrickým vytápěním dokáže investorovi zabezpečit při vysokém komfortu bydlení také nízkou spotřebu energie. Dřevostavbu realizovala slovenská společnost NESBAU nízkoenergetické stavby s.r.o. z Malé Idy.

Více informací o elektrickém vytápění včetně vytápění výše uvedeného domu najdete na www.fenixgroup.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti FENIX

Kategorie: Vytápění
Tagy: bungalov vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze