Sálavé panely efektivně topí a navíc jsou ozdobou interiéru

13. 04. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Perfektní vzhled a snadná instalace i regulace je pro moderní sálavé panely typická a spolu s výhodami, které sálavé vytápění nabízí, je nejlepším důvodem k jejich využití v interiéru bytů a domů.

Sálavé vytápění šetří energii, protože tepelnou pohodu člověka je u něj možné dosáhnout při nižších teplotách vzduchu. Sálavé vytápění přináší rovnoměrnější rozložení teplot v místnosti – u sálavého vytápění je rozdíl 1-2°C mezi podlahou a stropem, zatímco u konvekčního vytápění je udáván rozdíl 1°C na 30-50 cm výšky. V důsledku sníženého proudění – víření vzduchu v místnosti – je omezeno i víření prachových částic a tím je také sníženo nebezpečí případného vzniku onemocnění, jako jsou astma, záněty sliznic apod. Díky zvýšené teplotě stěn se snižuje i možnost vzniku povrchových kondenzací.

FENIX-GR-panel-red foto: FENIX Jeseník

Sklo i mramor v sobě spojují jednoduchost a krásu přírodního materiálu a využitím těchto materiálů pro sálavé vytápění vznikly ve společnosti FENIX Jeseník esteticky ojedinělé výrobky – skleněné panely GR (glass radiant) a mramorové panely MR (marble radiant). Tyto špičkové výrobky jsou určené zejména pro vytápění moderních interiérů a prostor, u kterých je kladen důraz na vysokou designovou čistotu a funkčnost. Teplo sálané z těchto materiálů je přitom velmi příjemné a přirozené. Konstrukčně jsou oba typy panelů zcela identické, jediný rozdíl je v materiálu přední desky a ten také ovlivňuje schopnost akumulace tepla – u sálavých skleněných panelů je jejich schopnost akumulace tepla z důvodů menší tloušťky přední desky o něco nižší než u mramorových panelů.

FENIX_MR-panel-veria-green-interiér foto: FENIX Jeseník

Mezi cenově dostupné a vzhledově velmi atraktivní panely patří sálavé panely ECOSUN G se skleněnou čelní deskou a o něco levnější řada ECOSUN E s bílou čelní deskou a hliníkovým rámečkem. Sálavé panely ECOSUN G přinesly dostupnou cenu a současně vzhledově atraktivní skleněnou čelní desku, to vše samozřejmě se zachováním hlavních výhod sálavého vytápění. Tyto panely se vyrábí v černém nebo bílém provedení nebo s potiskem na přání a montovat je lze na strop i na zeď.

foto: FENIX Jeseník

foto: FENIX Jeseník

Skleněné panely ECOSUN G s potiskem na přání nejsou „novým výrobkem“ v plném významu tohoto označení, ale inovují sortiment stávajících skleněných panelů ECOSUN G. Doposud byly tyto panely nabízeny v černém, bílém, nebo zrcadlovém provedení, nově je lze opatřit také vysoce kvalitním barevným potiskem, který infračervené topné panely změní v ojedinělý a nepřehlédnutelný doplněk interiéru. Potisk je prováděn vysoce kvalitním digitálním tiskem přímo na vnitřní povrch skleněné čelní desky panelu. Díky tomu je potisk chráněn před mechanickým poškozením. Kromě různých motivů lze zvolit i barvu obvodového rámečku – eloxovaný hliník ve stříbrné nebo černé barvě (vždy mat). V současnosti nabízí FENIX Jeseník pro potisk panelů pouze motivy zařazené do galerie, protože však digitální technologie tisku nemá výraznější omezení, je možné natisknout i obrázky (fotografie) dodané uživatelem. Vzhled panelu tak může být maximálně přizpůsoben individuálním požadavkům.

ECOSUN-G-černý-300W-bílý-600W foto: FENIX Jeseník

Více informací o sálavém vytápění a sálavých panelech z produkce FENIX Jeseník najdete na www.fenixgroup.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti FENIX Jeseník

Kategorie: Vytápění
Tagy: salave panely vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze