Zdroj: Schiedel

Za čerstvým vzduchem nemusíte chodit ven

10. 06. 2022 Sdílet

Díky současnému vývoji na trhu s energiemi je tématem číslo jedna způsob vytápění a úspory. V nutnosti a touze ušetřit by se však nemělo zapomínat na kvalitu vnitřního prostředí. Zvláště u moderních zateplených prostor bývá výměna vzduchu velmi problematická. Nedostatek kyslíku a vydýchaný vzduch pak vede k tomu, že se ráno budíte nevyspalí, rozlámaní a s minimem energie. Kyslík potřebný k regeneraci se v zateplených budovách s těsnými konstrukcemi za pár hodin vydýchá, a k ránu již zkrátka není odkud brát.

Pokud navíc trávíte celé dny díky práci z domova nebo péči o děti doma, problémy s únavou můžete mít i přes den. Kanceláře počítají s větší koncentrací lidí již v projektech, s výměnou vzduchu pomocí inteligentních větracích systémů nemívají problém. V obytných domech, pokud nejsou stavěna podle nejnovějších standardů, bývá ale dostatečná výměna vzduchu obtížná. Na vině jsou částečně i odborníci, kteří neodhadli nebezpečí zateplení budov spočívající v odříznutí interiéru od venkovního vzduchu. Mnohé zateplené domy tak nejsou opatřeny dnes již
nezbytným doplňkem – systémem řízeného větrání s rekuperací tepla
a prakticky 24hodinové trávení času v interiéru se tak stává pastí pro náš organismus.

Větrací systémy

Řízené větrání si bere čerstvý vzduh zvenčí. Ten proudí díky malému průduchu na fasádě domu do výměníku, kde je studený vzduch zvenčí ohříván, filtrován, zbaven pachů, případně je v něm regulována vlhkost. Zdroj: Schiedel

Řízeného větrání usnadní získání stavebního povolení

Zařazení řízeného větrání s rekuperací do projektu podporuje i nová legislativa. S tímto systémem dosáhnou stavebníci snáze stavebního povolení navíc o polovinu nákladů je možné podělit se díky dotacím se státem. Tichý a účinný systém řízeného větrání nabízí například společnost Schiedel pod označením KombiAir. Sázka na řízené větrání KombiAir však není pouze o dodání kvalitního výrobku, Schiedel zajistí i kompletní instalaci na klíč. Zákazníkům zdarma poskytne projektovou dokumentaci, všechny nezbytné komponenty, včetně montáže a seřízení.

Závěsné řešení oceněné i na německém trhu

Součástí závěsného řešení KombiAir pod strop či na stěnu je spolehlivá větrací jednotka @Zehnder. Ta vyniká energetickou účinností až 95%, nízkou spotřebou a výjimečně tichým povozem. Jasným vodítkem pro spotřebitele je ocenění renomovaným nezávislým německým institutem PassiveHouse Darmstadt.

Větrací jednotka @Zehnder dokáže kromě přívodu a ohřevu čerstvého vzduchu zvenčí udržet vlhkost na optimální úrovni díky entalpickým výměníkům, které kromě tepla dokáží předat, je-li to nutné, přiváděnému vzduchu zvenčí potřebnou vlhkost. Patentovaná vrstva Microban® navíc čistí přiváděný vzduch od veškerých pachů, nečistot, mikrobů a plísní. Je známo, že v řízeně větraných interiérech se výrazně uleví lidem alergickým například na pyly. Ty jsou totiž zachyceny právě ve filtrech. Čistý vzduch zajišťuje i patentovaný hladký povrch rozvodů Clinside, který aktivně snižuje usazování prachu. Hvězdicovité uspořádání rozvodů navíc i po letech zajišťuje jeho snadné čištění.

Moderná kúpeľňa

Do jednotlivých místností v domě proudí čerstvý vzduch pomocí rozvodů schovaných v podlaze či stropu. V jednotlivých místnostech tak najdeme malé průduchy, které buď nasávájí odpadní vzduch, případně přivádí ten čerstvý. Zdroj: Schiedel

KombiAir vás rušit nebude

Při výběru větracího systému je třeba dbát na důležitý aspekt, kterým hlučnost. Ta bývá problémem u celé řady nabízených rekuperačních jednotek. Rekuperační jednotka KombiAir vyniká mimořádně tichým provozem. S 34 dB během provozu se řadí mezi nejtišší výrobky v konkurenci podobných zařízení. Navíc veškerá aktivita a hluk se odehrává pouze v samotné jednotce. Vzduch pak poudí pomocí rozvodů do jednotlivých místností naprosto neslyšně. Mírnou aktivitu zaznamenáte v samotné jednotce, pouze při zvýšeném výkonu, který se spíná například při návštěvě toalety nebo při sprchování.

Zdroj: PR článek společnosti Schiedel

Kategorie: Vytápění
Tagy: Od partnerů rekuperace rekuperační jednotky Řízené větrání větrání s rekuperací
Sdílejte článek