Zdroj: Schiedel

Způsob vytápění jako strategické rozhodnutí

20. 09. 2022 Sdílet

Otázka, jakým způsobem budeme vytápět a zásobovat energií náš interiér, se ještě před několika lety řídila zejména mírou návratnosti vynaložených investic. Dnes hraje významnou roli i strategické hledisko. Ačkoliv nemáme křišťálovou kouli, která nám by nám dokonale předpověděla ceny komodit v příštích letech, určité tendence jsou jasné. Zejména obnovitelné zdroje nezávislé na velkých dodavatelích energie patří jednoznačně k preferovaným. Ať už využijete energii ze slunce a k vytápění některý z obnovitelných zdrojů, rozhodně nešlápnete vedle.

Dřevo jako spolehlivý zdroj energie

Nejistota ohledně dodávek energií je v současnosti vysoká, a proto i částečná nezávislost zajistí alespoň určitý klid. Zejména pro ty, kteří bydlí mimo centra velkých měst, je v posledních měsících hitem instalace krbových vložek. Zde je ale třeba obezřetnost v souvislosti se zajištěním bezpečného odvodu a přívodu vzduchu ke spotřebiči. Zvláště v novostavbách, ale i v utěsněných rekonstruovaných domech je v současnosti nezbytné, aby byla kamna zcela nezávislá na vzduchu z místnosti.

SARGAS systém v interiéru

SARGAS systém v interiéru. Zdroj: Schiedel

Společnost Schiedel v této souvislosti uvádí na trh dvě novinky, které mají saturovat poptávku po ekologických krbových kamnech. Krbová kamna Schiedel SARGAS a MIMAS v kombinaci s komínovým systémem Schiedel Permeter Smooth Air, který nejen odvede spaliny, ale přivede i vzduch potřebný k hoření. Novinky patří navíc k cenově zajímavým variantám a nabízí alternativu k dražším typům komínových systémů s integrovaným krbem. Navíc je možné je instalovat i do zaběhnutých domácností.

Novinky Schiedel tiší hlad po alternativních zdrojích tepla

Součástí obou variant jsou moderní krbová kamna s přímo napojeným komínovým systémem Permeter Smooth Air. Napojení komínu shora je pro kombinované systémy Schiedel typické. Zákazník tak ušetří cca polovinu zastavěné plochy oproti běžnému napojení samostatných krbových kamen na klasický zděný nebo nerezový komín. Vysoká kvalita zpracování a standard výrobce zaručuje vysokou účinnost s minimálním ekologickým dopadem na rozdíl od některých levných necertifikovaných variant nabízených na našem trhu. Novinka MIMAS okouzlí svým oblým tvarem, SARGAS naopak více reflektuje klasický tvar čtyřhranných krbových vložek. Odvod spalin je zajištěn stejně jako u varianty SIRIUS komínovým tělesem Permeter Smooth Air, který rovněž zajišťuje přívod vzduchu potřebného k hoření meziprostorem v komínovém tělese. Novinky SARGAS a MIMAS tak svým zpracováním vyhoví současným standardům moderní výstavby.

Kamna MIMAS v obývacím pokoji

Kamna MIMAS. Zdroj: Schiedel

Novostavba s krbem snáze získá stavební povolení

Zařazení krbové vložky do projektu u novostavby je vítaným krokem při žádosti o stavební povolení. Důvodem je využití obnovitelného zdroje energie, které je při zpracování žádosti hodnoceno pozitivně. Schiedel stavebníkům novostaveb pro výrazné zvýšení komfortu doporučuje i instalaci řízeného větrání s rekuperací tepla, které dodá dostatek čerstvého vzduchu do utěsněných prostor. Touto kombinací obdrží žadatel stavební povolení s jistotou. Nadto získá úsporný koncept, zdravý interiér a maximální pohodlí.

Krbová kamna SARGAS

Krbová kamna SARGAS. Zdroj: Schiedel

Výhodou systémových řešení Schiedel je komplexní dodání veškerých komponentů nutných k bezpečnému provozu v jednom balíčku. Zákazníka tak nečeká složité shánění nedodaných komponentů a hledání vyhovujícího řešení, zejména v souvislosti s přívodem vzduchu do krbové vložky.

Zdroj: PR článek společnosti Schiedel

Kategorie: Vytápění
Tagy: krbové kamna regulace vytápění zdroje tepla
Sdílejte článek