Všichni jednou toužíme vlastnit své vlastní bydlení, ať už jde o byt, rodinný dům nebo ekologické stavby – dřevostavby či montované domy. Ti, kteří mají vlastní a konkrétní představu o rozložení a interiéru domu, se většinou rozhodnou pro stavbu domu od základů, aby měli naplněny všechny své plány o ideálním bydlení. Ekologické stavby jsou dnes velmi oblíbené, a to ze dvou hlavních důvodů – šetření nákladů a rychlá výstavba celého nového domu. Proto i u nás přibývá z roku na rok více ekologických staveb. Přečtěte si o tom více na našich stránkách.

Reklama
Komfortní, ekologické a nízkoenergetické bydlení

Komfortní, ekologické a nízkoenergetické bydlení

Sen o rodinném domku uprostřed zahrady. Sen o soukromí a splněných přáních generace, která se narodila a vyrůstala mezi betonovými panely a cihelnými zdmi. Kolik takových snů se denně rodí. Kolik snů se denně mění ve skutečnost. Je dnes přeměna tohoto snu odvahou, nerozumem nebo reálnou možností? Odvážné to bylo v době, kdy se aktivizovalo

Zajímavý ekologický dům

Zajímavý ekologický dům

Nápaditý, originální a ekologický dům, který před pár lety vyrostl v Chvalíkovicích poblíž Opavy, působil od samého začátku pozdvižení. Rovnou zatravněnou střechu, jakýsi obranný val z pískovcových kamenů a dvě stěny domu zcela otevřené slunci a nádherným výhledům do okolí – to by v malé moravské obci na dohled Pradědu očekával málokdo. Výsledek ale překvapí harmonickým splynutím s okolní krajinou i moderním vzhledem.