Kontejnerové domy

Kontejnerové domy dostaly své pojmenování na základě provedení, jakým se vyrábějí a realizují. Skládají se tedy ze samostatně stojících kontejnerů, které se k sobě ukládají jako samostatné části. Pak se spolu spojují do jednoho celku, který tvoří budovu – tedy kontejnerový dům. Najdete se i s jiným pojmenováním těchto domů, a to modulární domy. Základ tvoří ocelová konstrukce, ke které se postupně přidávají jednotlivé moduly na vnitřní a vnější obložení. Jednotlivé moduly se pak spojí do celku a vznikne souvislá stavba. Zjistěte více informací o těchto stavbách v našich článcích.
Věřili byste, že tento dům postavili ze starých kontejnerů?
Kontejnerové domy

Věřili byste, že tento dům postavili ze starých kontejnerů?

Stále populárnějším konstrukčním prvkem se v celosvětovém měřítku stávají přepravní kontejnery. Kovové boxy, jejichž původní funkcí byla ochrana a poskytnutí úložného prostoru pro rozličné materiály a suroviny, jsou ve stále hojnějším počtu využívány pro konstrukční účely.

Pohyblivý domov – netradiční řešení pro malé interiéry
Design interiérů

Pohyblivý domov – netradiční řešení pro malé interiéry

Domek po babičce, do kterého se nastěhovala mladá grafická designérka Yolanda, vypadá zvenku jako typická španělská stavba. Když však nahlédneme dovnitř, odhalí nám své mladistvé, originální útroby, ušité na míru jeho obyvatelce.

Kontejner spadlý z nebe
Kontejnerové domy

Kontejner spadlý z nebe

Leytron – vinařská vesnice ve švýcarském kantonu Wallis. Mezi vinnou révou a kamennými zídkami se k obloze tyčí břidlicí obložená kostka. Nakloněný hranol z dílny architektů Nunatak Architectes o svém účelu na první pohled příliš neprozradí. Zcela jasná je však pozoruhodná preciznost, s níž reaguje na požadavky mladých zákazníků i na okolní klimatické podmínky a jež vypovídá o touze vytvořit výjimečnou stavbu.