Kožené sedací soupravy

Kožená sedací souprava se bude hodit do obývacích pokojů nebo hal, které jsou specifické svou velikostí. V malých prostorech by byla tato kožená sedací souprava příliš dominantní a nevynikla by její mohutnost. Takováto sedací souprava se hodí do moderního i tradičního interiéru, ale je vhodná i pro nadšence, kteří volí raději styl rustikální nebo minimalistický. Podle daného prostoru a počtu obyvatel budeme volit počet míst na sezení pro pohodlné bydlení. Cenově jsou dostupné sériově vyráběné, budeme-li chtít něco výjimečného, zvolíme variantu výroby dělané na míru.
Nábytek podle Julese Verna
Kovaný nábytek

Nábytek podle Julese Verna

Rozsáhlé dílo Julese Verna patří mezi základní čtivo všech dobrodruhů a vynálezců. Jeho vědeckofantastické romány se jen hemží neprobádanými místy a vynálezy, o kterých se lidem v devatenáctém století mohlo jenom zdát. Podívejte se na nábytek […]

Bydlení v britském stylu
Design interiérů

Bydlení v britském stylu

Stará dobrá Anglie už dávno není, co bývala. Interiéry plné robustního koženého nábytku a těžké záclony plné staletého prachu už jsou skoro pryč. Jen v Londýně dnes najdete čtyři obchodní domy IKEA, takže se nemusíte […]

Proměna obývacího pokoje
Bílá obývací stěna

Proměna obývacího pokoje

Často slýchávám hotové kovbojky o tom, co všechno napoprvé nevyšlo podle plánu a co musela rodina při rekonstrukci či zařizování podstoupit. Tady jsem se setkala s úplným opakem: „Vlastně jsem původně přišla kvůli předsíni,“ začíná […]

Kožené sedací soupravy

Máme možnost výběru klasické s křesly nebo rohové, kterou bude vhodné umístit na kraj místnosti. Standardní dostupná varianta kožené sedací soupravy je 2 + 1 + 1, 3 + 2 + 1, typ U nebo typ L, jako doplněk může sloužit taburet. Rozměr je u křesla cca šířka 112 cm x výška 98 cm x hloubka 100 cm; u dvojsedu cca šířka 170 cm x výška 98 cm x hloubka 100 cm nebo u trojsedu cca šířka 212 cm x výška 98 cm x hloubka 100 cm. Jako doplněk můžeme pro milovníky pohodlí zvolit různé druhy opěrek nebo se speciálním polohováním v prostoru hlavy, rukou nebo nohou. Na výběr jsou různé druhy kvalitní kůže v různých barevných provedeních.

kozena sedaci souprava

Barvy kožených sedacích souprav

Nejčastěji jsou dostupné světlé tóny – bílé, béžové, krémové nebo šedé barvy nebo tmavé tóny – hnědé, červené, zelené, oranžové, vínové, antracitové nebo černé barvy. Velmi oblíbené jsou jejich kombinace. Kůže jsou zvoleny z přírodní hovězí kůže o hrubosti 0,9 -1,1 mm v provedení matném nebo lesklém. Máme na výběr variantu hladké jednobarevné kůže tzv. Madras, která se běžně používá v nábytkářském průmyslu a jejich technologie zpracování spočívá v barvení jedním pigmentem. Všechny jsou opatřeny speciálním impregnačním lakem, který kůži chrání proti mechanickému i chemickému poškození.

kozene sedaci soupravy

Kožené sedací soupravy v kombinaci se dřevem

Můžeme zvolit celokoženou variantu nebo variantu se dřevem, které působí jako dominanta kožené sedací soupravy. Dřevěné prvky budou vyrobeny z dubového, bukového, smrkového dřeva nebo z olše. V této variantě bude v z dubového masivu nebo bude vyrobena ze smrkového dřeva za použití dřevěných desek. Máme možnost si vybrat mezi různými barevnými odstíny přírodního dřeva nebo si zvolit velmi oblíbenou stříbrnou nebo zlatou variantu. Povrch se vyrábí v matné nebo lesklé variantě, každá má své osobité kouzlo. Ozdobné reliéfy jsou buď vyfrézovány, nebo jde o ruční řezbářkou práci, následně jsou natřeny několika vrstvami odolného laku. Novinkou dalšího prvku je použití led osvětlení, které kožené sedací soupravě dodá určitý prvek nadčasovosti.

kozene sedaci soupravy

Rozkládací sedačky

Pokud zvolíme rozkládací variantu kožené sedací soupravy, která je určena na spaní, postačí nám k tomu standardní rozměr cca 120 x 180 cm, který je vhodný pro jednu osobu nebo zvolíme variantu větší od cca 160 x 200 cm, která je vhodná pro více osob. Musíme si dát, ale pozor na systém rozkládaní, neboť kožené sedací soupravy mají vyšší hmotnost oproti klasickým. Důležité bude zvolit takový systém, který je rychlý, snadný a přesný a zvládne jej rozložit jen jedna osoba. Vznikne nám pevná a stabilní plocha na ležení či spaní, kterou jistě ocení každá návštěva, která bude chtít u nás přespat.

kožená sedací souprava

Ošetření

Kožené sedací soupravy mají výhodu vysokého sezení a snadné údržby, kterou bychom měli provádět v pravidelných intervalech, abychom docílili výhodu vysoké životnosti. Je to velmi jednouché, nejdříve sedačku zbavíme prachu, pak ji otřeme v hadříkem namočeným v mýdlové roztoku a následně do sucha vytřeme. Pokud chceme docílit oživení vzhledu je v hodné použít speciální ošetřující prostředek určený speciálně pro dřevo nebo kůži. Nikdy nesmíme použít jiný ošetřující prostředek, neboť by se mohla sedačka znehodnotit.

kožená sedací souprava

Zpracování kožených sedacích souprav bývá velmi profesionální, pevné s využitím těch nejlepších kvalitních hovězích kůží. Ať už se rozhodne pro variantu sériově vyráběnou nebo dělanou na míru v moderním nebo luxusním provedení nebudeme vynaložené investice v budoucnu litovat. A naše kožená sedací souprava bude vždy chloubou našeho interiéru.

kožené sedací soupravy

Umělá kůže

Pro ty, kteří, chtějí mít luxusní sedací soupravu, ale nemají dostatek financí na sedací soupravu vyrobenou z přírodní kůže, mohou využít umělého materiálu tzv. ekokůži. Jde o syntetický materiál, který se vyrábí pomocí dvou vrstev: spodní podkladový je vyráběn většinou z bavlněného úpletu na který se nanáší druhá vrchní část a tou je vrstva netoxického polyuretanu. Takto zpracovaný umělý materiál je k nerozeznání od pravé kůže. K výhodám ekokůže patří nesporně její prodyšnost, odolnost proti oděru, velká pevnost. Její další výhodou je, že může být na rozdíl od pravé kůže v jakémkoliv barevném provedení. Má sice kratší životnost, ale tu nám vrátí její nízká cena. Její opravy jsou mnohem snazší, protože se dá prošít na běžném šicím stroji. Je vhodná pro alergiky, ale více náchylná na poškození způsobené různými druhy tekutin. Čištění je velmi jednoduché postačí utření od prachu a následně ekokůže vyčistíme hadříkem namočeným v čisté nebo mýdlové vodě. Nepoužíváme žádné přípravky na kůži. Vhodné je ekokůže impregnovat speciálním sprejem.

kožené sedací soupravy