Nábytek podle Julese Verna

20. 07. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Rozsáhlé dílo Julese Verna patří mezi základní čtivo všech dobrodruhů a vynálezců. Jeho vědeckofantastické romány se jen hemží neprobádanými místy a vynálezy, o kterých se lidem v devatenáctém století mohlo jenom zdát. Podívejte se na nábytek […]

Rozsáhlé dílo Julese Verna patří mezi základní čtivo všech dobrodruhů a vynálezců. Jeho vědeckofantastické romány se jen hemží neprobádanými místy a vynálezy, o kterých se lidem v devatenáctém století mohlo jenom zdát. Podívejte se na nábytek inspirovaný jeho odvážnými hrdiny a příběhy o Cestě do středu Země, Ze Země na Měsíc, Okolo Měsíce, nebo třeba o cestě do hloubky Dvaceti tisíc mil pod mořem. 

V předpovídání technické budoucnosti lidstva byl Jules Verne snad ještě lepší než Leonardo Da Vinci, i když často vycházel z existujících projektů své doby. Například ponorky v jeho době již existovaly, ale stěží dosahovaly dokonalosti ponorky Nautilus z knihy Dvacet tisíc mil pod mořem. Jules Verne také ve své knize probudil k životu letadla, o nichž se v reálném světě zatím mluvilo jen velmi opatrně. Mezi výplody jeho bezedné fantazie patřil například i raketový pohon, řiditelný horkovzdušný balon a univerzální dopravní prostředek, který umí jezdit, létat a i se potápět.

02_jules_verne_nabytek_steampunk

Pokud jste propadli svéráznému světu vědeckofantastických románu Julese Verna tak věřte, že nejste sami. Verne je praotcem celého žánru a jakési subkultury, která se označuje jako Steampunk. Takže jestli máte slabost pro ozubená kolečka, hodinové strojky, parní lokomotivy, vzducholodě a navíc ještě období Viktoriánské Anglie, zadejte si do vyhledávače pojem steampunk a vypadne na vás oživlý svět verneovek. Můžete tak narazit na nábytek s kovovým opláštěním, který vypadá jak z pracovny kapitána Nema, nebo nábytek, který vypadá jako veliké cestovní kufry. Stylový steampunkový nádech mají ale i stará dobrá kožená křesla. Koukněte se, jak svět Julese Verna zhmotnil britský výrobce nábytku Timothy Oulton.

03_jules_verne_nabytek_steampunk 04_jules_verne_nabytek_steampunk 05_jules_verne_nabytek_steampunk 06_jules_verne_nabytek_steampunk 07_jules_verne_nabytek_steampunk 08_jules_verne_nabytek_steampunk 09_jules_verne_nabytek_steampunk

-vb-

foto a zdroj: Timothy Oulton (http://www.timothyoulton.com/)

 

Kategorie: Nábytek Styl Trendy
Tagy: design dum interier kovaný nábytek kovový nábytek kovový zahradní nábytek Kožené sedací soupravy Kožené sedačky
Sdílejte článek

Diskuze