Zdroj: Jiří Alexandr Bednář

Ze starého bytu v Olomouci udělali nádherné bydlení jako v evropské metropoli!

01. 04. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Byt 3+kk v lokalitě Pod Hvězdou v Olomouci se proměnil v moderní a vzdušný byt snů.

Majitelé bytu Pod Hvězdou se rozhodli vrátit domů ze zahraničního pracovního angažmá. Byt 3+1 v nádherné lokalitě u Olomouce vlastnili již delší dobu a pronajímali jej v původním stavu. Současným nárokům na bydlení pracovně vytížené dvojici žijící bohatým společenským životem však vůbec nevyhovoval. A proto oslovili projektantku Zuzanu Staňkovou z Atelieru ZUZI.

Přečtěte si také:
Jak dopadne rekonstrukce starého bytu v podání vytvarnice a architekta? Podívejte jak využili své znalosti

Úprava dispozice

Původní dispoziční řešení oddělené kuchyně bylo nepřijatelné, jelikož pár toužil po volném prostoru, ve kterém bude místo pro práci (home-office) i koníčky (hudba, vaření pro přátele). Nové dispoziční řešení bylo navrženo přesně na míru majitelům. Do posledního detailu tak zohledňuje jejich přání a plní sny o moderním bydlení.

Centrem dispozice je prostorná vstupní hala, jež je polyfunkční a pohledově i dispozičně propojuje všechny místnosti bytu. Zároveň slouží jako hudební „salon“ – je tu umístěno pianino a obraz, který si vybírali osobně majitelé v zahraničí a jenž je výrazným akcentem interiéru. Průhledy umožňují oční kontakt až do ložnice, všechny dveře v bytě jsou posuvné skleněné (intimní zóny koupelny a WC mají sklo matné, ostatní včetně ložnice čiré).

chodba s klavírem a obrazem

Centrem dispozice je prostorná vstupní hala Zdroj: Jiří Alexandr Bednář

Jednotlivé místnosti

Srdcem bytu je prostor propojující velkorysou kuchyni, jídelnu a relaxační kout s televizí. Na přání majitelů je na televizi vidět ze všech koutů bytu, jelikož rádi vaří podle videoreceptů, poslouchají hudbu a sledují filmy z jídelny i z ložnice. Prostor je přehledný, funkce jsou pečlivě oddělené a zároveň propojené. Co se týká nábytku, je prostor volný, vzdušný a zároveň plně vybavený úložnými systémy.

Ložnice je samostatnou místností a je oddělena jen pocitově. Čiré sklo průhledů umožňuje oční kontakt od vstupní haly až do kuchyně, vstup do relaxační zóny je zajištěn prosklenou stěnou s posuvnými dveřmi. Z ložnice je přístupná prostorná šatna vybavená high-tech šatním systémem.

obývací pokoj spojený s jídelnou

Srdcem bytu je prostor propojující velkorysou kuchyni, jídelnu a relaxační kout s televizí. Zdroj: Jiří Alexandr Bednář

Pracovna je plně vybavená pro práci z domu. Ergonomické židle jsou samozřejmostí, stejně jako pracovní plocha s přísunem denního světla. V pracovně je rovněž umístěna rozkládací pohovka pro každodenní spánek – luxusní prostor pro případné hosty.

Součástí bytu je samostatné WC a prostorná koupelna se dvěma umyvadly a bezbariérovým sprchovým koutem. Oboje má samostatný vstup z haly.

Přečtěte si také:
Manželé chtěli mít konečně balkon. Rekonstrukci ale ovlivnil hlavně balanc mezi světlem a tmou

Na pohled krásné, ale i odolné materiály

Podlaha je opatřena litou stěrkou s odolností odpovídající potřebám veřejného prostoru ve velmi světle šedém odstínu, evokujícím ledovou plochu. Pod ní je skryto podlahové topení, takže prostor působí maximálně lehce a vzdušně. Základní barevnou trojkombinaci tvoří čistě bílá, antracitově černá a dýha ořechu v tmavém moření.

V materiálu byl upřednostněn Technistone pro svou bezúdržbovost a kov (podnož stolu, rámy dveří, nábytkové konstrukce) jako odkaz na industriální styl. Měkkost interiéru dodávají celočalouněná jídelní křesla, pohovky, pohodlné křeslo pro relaxaci a pečlivě navržený systém osvětlení, jenž umožňuje vybírat z mnoha nálad.

pohled z ložnice do obývacího pokoje

Barevnost a design interiéru bytu je nadčasový, minimalistický, v lehce industriálním stylu. Zdroj: Jiří Alexandr Bednář

Decentní barvy a chytrá domácnost

Barevnost a design interiéru bytu je nadčasový, minimalistický, v lehce industriálním stylu. Majitelé preferují tmavé dřevo a antracitové, ledově šedé a bílé odstíny, velmi kvalitní materiály, prostor bez bariér, sofistikovaná řešení s výhledem na užívání v řádu desetiletí.

Celý byt je vybaven systémem „chytré domácnosti“, což umožňuje majitelům si byt pohodlně a plně užívat přesně podle svých představ a snů.

FOTOGALERIE

Text: Lucia Blažiová
Foto: Jiří Alexandr Bednář

Kategorie: Rekonstrukce bytu
Tagy: design interier rekonstrukce
Sdílejte článek

Diskuze