Bydlení v britském stylu

23. 05. 2013
Diskuze (0)
Sdílet

Stará dobrá Anglie už dávno není, co bývala. Interiéry plné robustního koženého nábytku a těžké záclony plné staletého prachu už jsou skoro pryč. Jen v Londýně dnes najdete čtyři obchodní domy IKEA, takže se nemusíte […]

Stará dobrá Anglie už dávno není, co bývala. Interiéry plné robustního koženého nábytku a těžké záclony plné staletého prachu už jsou skoro pryč. Jen v Londýně dnes najdete čtyři obchodní domy IKEA, takže se nemusíte bát, že byste u svých britských známých pili čaj o páté z jiných hrníčků, než do kterých si děláte čaj u sebe doma. Ale nevěšte hlavu. Stále se najdou místa, kde romantická Anglie přežívá. Zkusit to můžete třeba u královny doma!

V klasicky zařízených britských interiérech najdou inspiraci především ti, kteří touží po útulném a teplém domově. Milovnice rodinných románů Jane Austenové by neměly váhat s vybudováním pořádného krbu, jehož okolí si zaslouží bohatou výzdobu. Nejlépe poslouží suvenýry z dálných kolonií bývalého Britského impéria. Můžete ale zapátrat i na půdě, jestli nenajdete třeba staré dřevěné lyže, pádla, nebo třeba starý psací stroj. Možná vás překvapí, jak to starým dřevěným a kovovým věcem na stěnách sluší. Koneckonců právě dřevo a kov jsou hlavní materiály britských interiérů. Pokud vše doplníte tlumenými barvami na zdech, nejlépe tapetami s drobným vzorem, nemusíte se bát ani návštěvy britské královské rodiny, bude se u vás cítit jako doma. 

Bydlení v britském stylu
S nábytkem se v britských sídlech nikdy nešetřilo. Zvlášť charakteristická jsou hluboká kožená křesla, ve kterých mohou gentlemani dlouze popíjet skotskou whisky a listovat v novinách. Ovšem sehnat takové křeslo je nejen pěkně nákladné, ale v dnešní době umělých hmot a úspor na řemeslném zpracování, také dost složité. Nejlepší cestou za kvalitním a cenově dostupným nábytkem je návštěva starožitnictví. Na ten správný kousek si ale možná budete muset nějaký ten pátek počkat. Abyste si zkrátili čas, navštivte stránky britského designéra Timothy Oultona, který navrhuje nábytek z kůže, dřeva i kovu. Čeká vás pěkná dávka opravdové anglické inspirace. Ale pozor, pokud se zamilujete třeba do jeho křesla čalouněného britskou vlajkou, připravte si raději pěkný balík peněz.

Bydlení v britském stylu

-vb-
foto: www.timothyoulton.com

Kategorie: Bydlení Design interiérů Styl Trendy
Tagy: britanie bydleni design Kožené sedací soupravy Kožené sedačky
Sdílejte článek

Diskuze