Zdroj: Shutterstock

Koupelnové trendy 2024: Přírodní materiály a nádech vintage stylu by neměly chybět ve vaší koupelně

16. 06. 2024
Diskuze (0)
Sdílet

Rekonstruujete koupelnu? Přírodní materiály, sprcha s hudbou či nádech vintage – to jsou aktuální letošní trendy.

Zemité odstíny

V interiérovém designu jsou tento rok oblíbené přírodní odstíny. Béžová, písková nebo šedá barva působí elegantně na stěnách i na koupelnovém nábytku. Tyto nadčasové barvy snadno zkombinujete, dokonce i obyčejnou bílou koupelnu oživíte barevnou sanitou, zajímavou baterií nebo doplňky v těchto odstínech.

Přečtěte si také:
Jak využít odstíny černé. Designéři je kombinují s jinými barvami pro dokonalý efekt

Chytré baterie

Vodovodní baterie s moderními funkcemi jsou nejen funkční a dobře vypadají, ale pomohou vám i snížit spotřebu vody a energií až o 60 %. Díky nim spotřebujete jen tepelnou energii, kterou opravdu využijete. Různé moderní technologie přidávají do vody vzduch, aby byla perlivá; můžete přizpůsobit teplotu, průtok nebo nastavit časování.

Vodovodní baterie s moderními funkcemi vám pomohou snížit spotřebu vody a energií až o 60 %.

Vodovodní baterie s moderními funkcemi vám pomohou snížit spotřebu vody a energií až o 60 %. Zdroj: Shutterstock

Kámen a dřevo

Přírodní materiály jsou příjemné na dotek a do koupelny vnesou harmonickou atmosféru. Nadčasové dřevo či kámen jsou odolné proti opotřebování a mechanickému namáhání. Při správné péči vám vydrží velmi dlouho. Do vlhkého prostředí je vhodné tvrdé exotické dřevo, jako je jatoba, wenge nebo teak, ale můžete použít i dub, ořech či akát.

Vintage styl

Styl, který přinese do vaší koupelny nostalgický vzhled. Použijte pastelové barevné odstíny, zkombinujte je se vzory květin, proužků nebo šachovnice. Zajímavou alternativou jsou i speciálně upravené tapety s vintage vzory nebo texturami. Nezapomeňte na koupelnové doplňky, které zdůrazní atmosféru pohody.

Použijte pastelové barevné odstíny, zkombinujte je se vzory květin, proužků nebo šachovnice.

Použijte pastelové barevné odstíny, zkombinujte je se vzory květin, proužků nebo šachovnice. Zdroj: Shutterstock

Retro terazzo

Tradiční terazzo se skládá ze směsi drobných zbytků mramoru rozptýlených v betonu, moderní variantou je kombinace větších kousků mramoru nebo recyklovaného skla. Výsledkem je povrch s pestrou mozaikovou strukturou, která vytváří unikátní vzhled. Pokud hledáte trvanlivý materiál odolávající opotřebení, terazzo je ta správná volba. Hodí se jako obklad stěny, podlahy, ale dělají se z něj i umyvadla nebo celé sprchové kouty.

Inteligentní design

V koupelně určitě oceníte osvětlení s regulovatelnou intenzitou a různou barevností, které se ovládá senzory pohybu nebo časovači. Moderní sprchy mají kromě termostatů i hudbu nebo displej s informacemi o vodě. Zajímavé jsou i toalety s automatickým splachováním a vyhřívanými sedátky nebo zrcadla, která můžete připojit k domácímu audio systému.

Moderní sprchy mají kromě termostatů i hudbu nebo displej s informacemi o vodě.

Moderní sprchy mají kromě termostatů i hudbu nebo displej s informacemi o vodě. Zdroj: Shutterstock

FOTOGALERIE

Text: Gabriela Mohrová
Foto: Shutterstock
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Koupelny
Tagy: design koupelna rekonstrukce trendy v bydlení
Sdílejte článek

Diskuze