Za luxusní domy se považují domy s vyšším standardem vybavení bez ohledu na rozlohu domu. Jde o kvalitu vybavení a vybavení nejmodernějšími technikami z nejkvalitnějších a trvalých materiálů. K luxusním domům častokrát patří i rozlehlé pozemky, nebo velké letní terasy. Inspirujte se luxusním bydlením v našich článcích.

Reklama
Rodinný dům jako 3D puzzle

Rodinný dům jako 3D puzzle

Hranaté kubické budovy jsou z hlediska energetické výstavby optimálním formátem. Jak dokládá rodinný dům na předměstí Kolína nad Rýnem, nemusí se přitom vždy jednat o zcela jednoduché tvary! Při prvním pohledu byste možná řekli, že tuto stavbu sestavenou z dílčích prostorových elementů tvoří 3D puzzle kostky.

Kalifornská plážová vila s evropskými manýry

Kalifornská plážová vila s evropskými manýry

Zadání majitele plážové vily v kalifornské Santa Monice znělo: vytvořit interiér v plážovém stylu, který by se však neomezoval jen na sbírku mušlí a mořských koníků. Záměrem designéra Marka Cutlera tak bylo nenásilně tu skloubit pobřežní plážový styl, nadčasovou kvalitu a dosáhnout určité lehkosti bytí, navíc maximálně využít působivou atmosféru pobřeží.

Chytré domy

Chytré domy

V dnešní době, kdy se téma chytrých domů a inteligentního bydlení skloňuje ve všech pádech, začíná stále více lidí uvažovat o tom, jestli by si i ten jejich dům nějakou inteligenci nezasloužil. K rozvoji chytrých domů přispěl zejména rozvoj nových technologií, a to jak v oblasti ovládacích prvků jako jsou tablety nebo mobilní telefony s

Tvarově vyhraněná vila pod borovinou

Tvarově vyhraněná vila pod borovinou

Města naší země si na svéráznost nemohou stěžovat; některá vyrostla u řek, jiná na úpatí hor a jsou i taková, jimž se dostalo privilegií víc – řeka, úpatí i vznosná rozvlněná krajina. Pokud město ještě dovolí, aby do jeho útrob vstupovaly alespoň zbytky lesa, potom se najdou místečka jako stvořená pro architekturu, která ctí povahu